Jastrun: Internet to pożeracz czasu
Tomasz Jastrun odpowiada na pytania Kwestionariusza WP. Poeta i prozaik błąkając się po rozdrożach naszej współczesności, obserwuje ją i uczący się jak żyć w świecie pełnym kobiet. Reporter twardo stąpający po ziemi, wyłapujący to co istotne, a odrzucający to, co nieważne. Jeden z najlepszych współczesnych komentatorów polskiej rzeczywistości społeczno-politycznej.
02.11.2004 | aktual.: 12.04.2005 19:47
Życiowe motto
Własnością człowieka jest zniknąć. Śpieszmy się śmiać ze wszystkiego. (Blaise Cendrars)
Internet to dla mnie...
okrutny pożeracz czasu, dzięki któremu mam tyle radości czułego kontaktu z tyloma pięknymi ludźmi.
Najważniejsza książka
Wiersze Cypriana Kamila Norwida.
Nie wierzę w...
Boga, niestety…
Gdybym nie był sobą, chciałbym być...
drzewem pochylonym nad jeziorem.
Najważniejszy wynalazek ludzkości
to oddzielnie seksu od prokreacji.
Z czterech żywiołów najbliższym mi jest...
woda, jeśli nie jest za zimna i nie ma w niej rekinów.
Najważniejszym dniem w moim życiu był dzień
31 sierpnia roku 1980, gdy byłem w Stoczni Gdańskiej i widziałem jak powstała "Solidarność", mimo zawodu teraz.
_ Tomasz Jastrun, jako autor popularnego, choć dość kontrowersyjnego cyklicznego felietonu „Notatnik erotyczny”, zajmował się bardziej fizyczną stroną naszej egzystencji. Niektóre z nich znalazły się w książce „Gra wstępna”. Obecnie w miesięczniku „Zwierciadło” wraz z Wojciechem Eichelbergerem rozmawia o tym, co ukrywają przed światem mężczyźni, czego sie boją i wstydzą. Wieloletni felietonista paryskiej "Kultury", po zamknięciu której w roku 2000 kontynuował „Z ukosa” w dodatku "Rzeczpospolitej" „Plus-Minus”. Autor scenariuszy filmowych m in. serialu dla dzieci „ Nasze podwórko”, współautor filmu dokumentalnego o życiu Cypriana Norwida. W połowie lat dziewięćdziesiątych był dyrektorem Instytutu Polskiego w Sztokholmie i attache kulturalnym w Szwecji._
Pytania zadawała Małgorzata Jaworska
Kwestionariusz WP - co tydzień zadajemy niebanalne pytania niebanalnym ludziom ze świata kultury, mediów i polityki. Tylko w Wirtualnej Polsce już w następnym tygodniu Hanna Bakuła, malarka, pisarka, felietonistka.