Trwa ładowanie...
d2cclnz

Jarosław Wyrembak nowym sędzią Trybunału Konstytucyjnego

Sędzia Jarosław Wyrembak w Trybunale Konstytucyjnym zajmie miejsce Henryka Ciocha, który niedawno zmarł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Wyrembak w 2015 r. został wybrany na sędziego Trybunału Stanu
Jarosław Wyrembak w 2015 r. został wybrany na sędziego Trybunału Stanu (PAP, Fot: Marcin Obara)
d2cclnz

Prof. Jarosław Wyrembak specjalizuje się w prawie karnym. Od 1992 do 2011 pracował w Instytucie Prawa Karnego UW. Jest profesorem nadzwyczajnym w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. Pracował także w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Naczelnej Izbie Lekarskiej. W 2010 r. został członkiem Prawa i Sprawiedliwości.

Informację o kandydaturze sędziego Jarosława Wyrembaka przekazała w połowie stycznia rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Sędzia Jarosław Wyrembak z rekomendacji PiS został w 2015 r. wybrany na członka Trybunału Stanu.

- Sejm nie wybiera sędziego Trybunału Konstytucyjnego, ale dublera – mówił podczas sejmowej debaty poseł PO Borys Budka. - Dubler dublera zawsze pozostanie dublerem – dodał. Borys Budka podkreślił, że zgodnie z wyrokiem TK, w Trybunale powinni zasiadać trzej sędziowie wybrani jeszcze w poprzedniej kadencji Sejmu.

d2cclnz

Wtórowała mu posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz. - Henryk Cioch był dublerem na zajętym już miejscu. Przyjmijcie ślubowanie od sędziego Romana Hausera – zwróciła się w stronę polityków PiS.

Za kandydaturą sędziego Wyrembaka było 228 z 255 posłów biorących udział w głosowaniu. Posłowie opozycji zadeklarowali, że nie będą brać udziału w wyborze.

d2cclnz

Podziel się opinią

Share

d2cclnz

d2cclnz
Więcej tematów