Trwa ładowanie...
pis

Jarosław Kaczyński w szpitalu. Jego lekarz mówi o stanie zdrowia

Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu po operacji wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Lekarz, który opiekuje się prezesem PiS, opowiedział nam o stanie pacjenta. W najbliższym czasie polityk ma opuścić szpital.

Share
Jarosław Kaczyński w szpitalu. Jego lekarz mówi o stanie zdrowia
Źródło: East News, Fot: Beata Zawrzel
d1w82gt

Jarosław Kaczyński w poniedziałek trafił do szpitala w Otwocku – informowała jako pierwsza Wirtualna Polska. Tego samego dnia przeszedł operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. – Rzeczywiście, jest u nas. Jak się czuje? Trzeba być pokornym w takich sytuacjach, więc powiem po lekarsku: wszystko poszło dobrze i zmierza w dobrym kierunku – mówi Wirtualnej Polsce prof. Jarosław Czubak, kierownik Klinika Ortopedii w otwockim szpitalu.

Lekarz ortopeda przyznaje, że pacjent nie jest już obolały. – Właśnie idę do niego na obchód. Czuje się dobrze, dlatego staramy się przywracać sprawność w stawach. Jak zwykle po takiej operacji konieczna jest rehabilitacja, żeby pacjent doszedł do pełnej sprawności. Trochę to potrwa. Na szczęście wszystko idzie w dobrym kierunku – mówi prof. Jarosław Czubak.

d1w82gt

Jarosław Kaczyński będzie mógł opuścić szpital najprawdopodobniej w piątek lub poniedziałek. – Zostanie wypisany w najbliższym czasie. Chcemy wybrać bezpieczny termin, gdy będziemy pewni, że nagle nie będzie musiał tu wracać z powodu nieoczekiwanych komplikacji – mówi lekarz prezesa PiS.

Jak informowała wcześniej Wirtualna Polska, operacja Jarosława Kaczyńskiego trwała około dwóch godzin. - Nad wszystkim czuwali najlepsi lekarze z ministrem zdrowia na czele. Operacja trwała około dwóch godzin. We wtorek rano prezes był już w świetnej formie. Dostaje leki przeciwbólowe i dochodzi do siebie – mówił nam polityk PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Minister w niezręcznej sytuacji. Mówi o odejściu Marka Suskiego z KPRM

d1w82gt

Podziel się opinią

Share
d1w82gt
d1w82gt
Więcej tematów