Trwa ładowanie...
do8rsf9
Jarosław Kaczyński: społeczeństwo chciało zmiany marszałka sejmu
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Jarosław Kaczyński: społeczeństwo chciało zmiany marszałka sejmu

Stało się bardzo źle, że Radosława Sikorskiego nie odwołano z funkcji marszałka. Większość społeczeństwa chce, żeby marszałkiem był ktoś inny - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński po głosowaniu, w którym odrzucony został wniosek PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
do8rsf9

Kaczyński pytany po głosowaniu o to, że Sikorskiego nie udało się odwołać z stanowiska, stwierdził, że: "większość społeczeństwa chce, żeby ktoś inny był marszałkiem sejmu". - Stało się bardzo źle, że pana Sikorskiego nie odwołano - ocenił prezes PiS.

- To świadczy o tym, że tu nie obowiązują żadne reguły, tylko jedna zasada: "mamy za wszelka cenę utrzymywać swoje pozycję i władzę" - dodał Kaczyński.

do8rsf9

Zwrócił też uwagę, że Sikorski prowadził obrady w momencie gdy odbywało się głosowanie ws. jego odwołania. - Najwyraźniej lekceważy dobre obyczaje i to nie jest dobry znak na przyszłość, jeżeli chodzi o jego pracę w sejmie - powiedział szef PiS.

W piątkowym głosowaniu za wnioskiem PiS o pozbawienie Sikorskiego funkcji marszałka sejmu było 146 posłów, 240 było przeciw, a 48 wstrzymało się od głosu. Większość bezwzględna wymagana do odwołania marszałka wynosiła 218.

do8rsf9

Podziel się opinią

Share

do8rsf9

do8rsf9
Więcej tematów