Trwa ładowanie...
d2qbipm

Jarosław Kaczyński przyjechał na grób brata. Przywitali go okrzykiem: "to Wawel, nie Nowogrodzka"

Jarosław Kaczyński, jak co miesiąc, odwiedził grób Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu. Na trasie jego przejazdu zebrały się grupy manifestujących. Jedni krzyczeli "To jest Wawel, nie Nowogrodzka", "Módl się Kaczyński, ale za swoje", drudzy "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński przyjechał na grób brata. Przywitali go okrzykiem: "to Wawel, nie Nowogrodzka"
(PAP, Fot: Stanisław Rozpędzik)
d2qbipm

Każdego 18. dnia miesiąca - w miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej - Jarosław Kaczyński nawiedza grób brata i bratowej w krypcie katedry wawelskiej. Prezydent L.Kaczyński i jego małżonka zginęli 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.

Grupa osób protestujących przeciwko tej wizycie zebrała się pod hasłem "Stop upartyjnieniu Wawelu"; wznosiła okrzyki: "To jest Wawel, nie Nowogrodzka", "Módl się Kaczyński, ale za swoje". Przedstawiali się jako stowarzyszenie "Obywatele Solidarnie w Akcji". - Jak co miesiąc zebraliśmy się tutaj, żeby zaprotestować przeciwko upartyjnianiu skarbu narodowego, jakim jest Wawel i zawłaszczaniu go przez przedstawicieli jednej partii - podkreślali.

PAP

Naprzeciwko nich po drugiej stronie ulicy stanęło kilkudziesięciu zwolenników PiS z krakowskiego klubu Gazety Polskiej. Mieli hasła: "Obywatele SB wynoście się z Krakowa", "Biała róża - rozróba duża"; krzyczeli: "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę" i "Targowica".

Demonstrujący przekrzykiwali się za pomocą sprzętu nagłaśniającego. Obie grupy oddzielała policja, która dojazd do Wawelu odgrodziła barierkami.

d2qbipm

Podziel się opinią

Share

d2qbipm

d2qbipm
Więcej tematów