Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński przestanie być prezesem PiS? "Niepodważalna pozycja"

Wicepremier Jarosław Kaczyński po raz kolejny będzie się ubiegał o szefostwo w Prawie i Sprawiedliwości. O tym, czy w partii jest obecnie ktoś, kto mógłby zagrozić jego pozycji, mówił w Gdańsku polityk PiS Marcin Horała.

Share
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiŹródło: EASTNEWS, Fot: EASTNEWS
dpiihvz

W okręgu gdańskim PiS w niedzielę odbyły się wybory delegatów, którzy wezmą udział w kongresie partii, zaplanowanym na 3 lipca w Warszawie. Do stolicy pojedzie 33 przedstawicieli gdańskich struktur partii. Obecnie trwa podliczanie głosów.

Jarosław Kaczyński pozostanie prezesem PiS?

Podczas lipcowego kongresu delegaci poszczególnych okręgów wezmą udział w głosowaniu nad wyborem prezesa partii. Kolejny raz o tę funkcję ubiegać się będzie Jarosław Kaczyński. Po niedzielnym głosowaniu w Gdańsku, sprawę wyboru prezesa komentował Marcin Horała.

dpiihvz

- Oczywiście pozycja pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest niepodważalna. Myślę, że nikt nie wyobraża sobie innego prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo cieszymy się, że będzie on kandydował na kolejną kadencję. Jestem przekonany, że będzie to miażdżące zwycięstwo na kongresie - mówił polityk na konferencji prasowej.

Politycy PiS: Trzaskowski nie powiedział nic nowego

Podczas konferencji politycy partii rządzącej odnieśli się również do sobotniego wystąpienia Rafała Trzaskowskiego, który przemawiał właśnie w Gdańsku. - Nie dowiedzieliśmy się niczego nowego, świeżego, ciekawego. W porównaniu z tak kompleksowym programem jakim jest Polski Ład, to całkowita miałkość i brak jakiegokolwiek pomysłu - skomentował Horała.

Podobnego zdania był również Kacper Płażyński. - Pan prezydent Rafał Trzaskowski nie przedstawił żadnych założeń tego planu poza likwidacją mediów publicznych, o czym słyszymy już od dawna. Zresztą ta propozycja nie wymaga chyba jakiegoś wielkiego planu - stwierdził.

Reforma ministra Czarnka. Szef ZNP odpowiedział na pytanie o strajk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dpiihvz

Podziel się opinią

Share
dpiihvz
dpiihvz
Więcej tematów