Trwa ładowanie...
d4lzofl

Jarosław Kaczyński: konstruktywne wotum nieufności po Nowym Roku

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że wniosek o konstruktywne wotum nieufności z prof. Piotrem Glińskim jako kandydatem na premiera zostanie złożony w sejmie po Nowym Roku. Wcześniej o "przesileniu rządowym" planowanym na styczeń mówił w programie "Z każdej strony" prof. Gliński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d4lzofl

Zobacz także: Przesilenie rządowe w styczniu?

Kaczyński tłumaczył, że obecnie trwa walka o pieniądze dla Polski w nowym budżecie UE na lata 2014-2020 i PiS chce "w tej walce uczestniczyć po polskiej stronie".

- Jeśli chodzi o wniosek, to po Nowym Roku. Miał być na 5-lecie rządu, ale bieg wydarzeń jest taki, że to byłoby w tej chwili niedobre - powiedział lider PiS.

d4lzofl

Pytany o ocenę pracy rządu Donalda Tuska (18 listopada mija rok od rozpoczęcia II kadencji), odparł, że "jeśli miałaby to być ocena, to trzeba by wprowadzić nową - zero".

Dopytywany o jakiś sukces obecnej Rady Ministrów, odparł: "wysilam umysł, ale nie znajduję".

- Podsumowanie (prac rządu) będzie we wniosku o wotum nieufności, którego szkic właśnie skończyłem pisać. Pisanie tego rodzaju dokumentu daje ogólny przegląd, którego na co dzień się nie dokonuje. To jest obraz straszliwie więc smutny i dramatyczny - powiedział Kaczyński.

d4lzofl

Podziel się opinią

Share

d4lzofl

d4lzofl
Więcej tematów