Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński: dzielący prawicę są sojusznikami PO

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że ci, którzy dzielą prawicę są "funkcjonalnymi sojusznikami Platformy Obywatelskiej" i przeciwnikami zmian w Polsce. Polityk był pytany podczas konferencji prasowej, czy jest gotowy współpracować ze Zbigniewem Ziobrą i Jarosławem Gowinem.

Share
Jarosław Kaczyński: dzielący prawicę są sojusznikami PO
Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
dao08v0

Jarosław Kaczyński podkreślił, że oczekuje od wszystkich polityków na prawicy, którzy deklarują chęć zasadniczej zmiany w Polsce i chcą przywrócenia praworządnego i demokratycznego państwa prawa, żeby w swych decyzjach kierowali się nie swoimi ambicjami, lecz interesem kraju.

- Jeśli tak będą decydowali, to oczywiście wtedy wszystko jest możliwe, a jeśli w dalszym ciągu będziemy mieli do czynienia z wypowiedziami, które w gruncie rzeczy sprowadzają się do tego, że ja mam podmiotowe prawo, żeby być ważnym, chociaż nic nie weryfikuje tego przeświadczenia, no to wtedy rzeczywiście będą kłopoty - powiedział Kaczyński.

dao08v0

- Ci, którzy dzielą dzisiaj prawicę są funkcjonalnymi sojusznikami Platformy Obywatelskiej i przeciwnikami tego, żeby w Polsce została dokonana zmiana, aby została przywrócona praworządność, równość, jeśli chodzi o stosowanie prawa wobec obywateli - zaznaczył prezes PiS.

Kaczyński, pytany o komentarz do medialnych informacji, że b. marszałek Sejmu, jeden z założycieli PiS Ludwik Dorn miałby wystartować w wyborach samorządowych z list PO, odparł: "nie będę tego komentował".

W wyborach do PE PiS zdobyło 19 mandatów oraz 31,78 proc. poparcia. SP i PR nie przekroczyły progu wyborczego. SP poparło blisko 4 proc. wyborców, PR nieco ponad 3 proc.

dao08v0

Podziel się opinią

Share
dao08v0
dao08v0
Więcej tematów