Trwa ładowanie...
d3o3suw
Do Rzeczy

Jarosław Kaczyński: Antoni Macierewicz ściany przechodzi

- Antoni Macierewicz jest człowiekiem, dla którego nie ma żadnych przeszkód - ściany przechodzi. Szanuję go i podziwiam, a do tego też lubię, choć nie należy do ludzi łatwego charakteru. Jeszcze wiele może dokonać w Polsce, ale nie powiem, co będzie robił w rządzie - mówi Jarosław Kaczyński, prezes PiS, w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy". Kaczyński pytany, czy Macierewicz będzie ważną postacią w jego rządzie, stwierdza: "wszystko w rękach Boga".
Share
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiŹródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d3o3suw

Szef PiS w rozmowie z tygodnikiem ocenił, że "jak Bóg pozwoli", to będzie premierem. - Gdyby się udało doprowadzić do dymisji Donalda Tuska jeszcze przed wyborami, prof. Piotr Gliński niewątpliwie byłby kandydatem na premiera. Gdybyśmy wygrali wybory w sposób zdecydowany, bezwzględną większością, tylko taki wynik nas interesuje, wtedy premierem byłby ja - powiedział Kaczyński. I dodał, że Glińskiego zobaczymy niedługo w nowej roli. Kaczyński dopytywany, czy prof. Gliński będzie kandydatem PiS na prezydenta, stwierdził: "do wyborów prezydenckich jeszcze przeszło rok, nie spieszmy się. Sądzę jednak, że Polska byłaby szczęśliwym krajem, gdyby miała takiego prezydenta".

Sam Kaczyński zdradza, że nie ma ambicji prezydenckich. - Nie mam ambicji prezydenckich dlatego, że to premier jest w Polsce tym, który bardziej przystaje do funkcji szefa partii. A ja z partią jestem serdecznie związany (śmiech) - mówi.

Zapowiada też nową propozycję gospodarczą PiS. - Będzie to program silnie prospołeczny, wychodzący z dwóch konstatacji. Po pierwsze – Polska się zwija demograficznie i to musi być przełamane, potrzebna jest zatem polityka prorodzinna, ale szeroko rozumiana. Druga konstatacja to stwierdzenie, że Polska jest bliska znalezienia się w pułapce średniego rozwoju (dochodów). Trzeba z tego wyjść. Mamy program uruchomienia rezerw, sięgnięcia po nie – i stąd ten bilion złotych – oraz uruchomienia wielkiego planu inwestycyjnego: infrastruktura, energetyka, zaplecze badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw, małe i średnie przedsiębiorstwa, budownictwo mieszkaniowe. To powinno spowodować, że pójdziemy do przodu – mówi w rozmowie z "Do Rzeczy” Jarosław Kaczyński.

Źródło: "Do Rzeczy"

d3o3suw

Podziel się opinią

Share
d3o3suw
d3o3suw
Więcej tematów