Trwa ładowanie...
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin: Porozumienie od początku wskazywało, że wybory 10 maja są niemożliwe

Wybory 2020. Jarosław Gowin oświadczył na konferencji prasowej, że "od początku Porozumienie wskazywało, że wybory 10 maja nie będą możliwe". Podziękował partnerom z PiS, a w szczególności Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Share
Jarosław Gowin: Porozumienie od początku wskazywało, że wybory 10 maja są niemożliwe
Źródło: PAP
dwg65tx

Jarosław Gowin mówił w Sejmie, że ruszą prace nad nowelizacją ustawy ws. głosowania korespondencyjnego.

- Szczególną troską otoczymy zasady powszechności i tajności wyborów. Głosowanie odbędzie się w sposób zalecany przez ekspertów i ministra zdrowia, czyli korespondencyjnie - mówił. Jak dodał Gowin, eksperci mają położyć "nacisk na przywrócenie roli PKW".

dwg65tx

Lider Porozumienia zaznaczył, że "wybory odbędą się w jedyny możliwie bezpieczny sposób". - Zostaną przeprowadzone w sposób korespondencyjny - wskazał polityk. - Dzięki naszemu rozwiązaniu rząd będzie w stanie skupić się na najważniejszych rzeczach: walce z epidemią koronawirusa i wyprowadzeniu na prostą gospodarki - dodał Gowin.

Zobacz wideo: Koronawirus. Wybory 2020 r. Prezydent Andrzej Duda: nie zgodzę się na małżeństwa jednopłciowe

– Wybory nie odbędą się w maju. Nowy termin wyborów, a właściwie nowe wybory, termin nowych wyborów zostanie ogłoszony przez marszałek Sejmu zaraz po tym, gdy Sąd Najwyższy stwierdzi nieważność obecnych wyborów, wobec oczywistego faktu ich nieodbycia – oświadczył Gowin.

Wybory 2020. Jarosław Gowin dziękuje politykom Porozumienia i PiS

Na początku konferencji Gowin podziękował koleżankom i kolegom z Porozumienia za wsparcie, jakiego mi udzielali w toku tych licznych spotkań i negocjacji.

- Chciałbym podziękować naszym partnerom z PiS, w szczególności prezesowi Kaczyńskiemu. Wypracowaliśmy rozwiązanie, które – jestem przekonany – dobrze służy polskiemu państwu, polskiej demokracji – stwierdził Jarosław Gowin na briefingu prasowym w Sejmie.

dwg65tx

Wybory 2020. Jest wspólne oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina

Przypomnijmy: w środę wieczorem - tuż po debacie wyborczej na antenie TVP - pojawiła się informacja, że "wybory odbędą się w trybie korespondencyjnym, Porozumienie poprze ustawę o głosowaniu korespondencyjnym i jednocześnie przedstawi, w uzgodnieniu z PiS, propozycje jej nowelizacji".

"Po 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez SN nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, marszałek Sejmu ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie" - dodano. Jeden z rozpatrywanych terminów to 12 lipca - podaje nieoficjalnie serwis 300polityka.pl

Więcej o kulisach porozumienia w obozie władzy w sprawie wyborów przeczytacie w tekście reportera WP, Michała Wróblewskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwg65tx

Podziel się opinią

Share
dwg65tx
dwg65tx
Więcej tematów