Trwa ładowanie...

Jarosław Gowin o swojej reformie. "Przeciwko są tylko zgrzybiali profesorowie"

Szykująca się rekonstrukcja rządu i oskarżenia, które wicemarszałek Ryszard Terlecki kieruje pod adresem Jarosława Gowina były tematem wywiadu z szefem Porozumienia.

Share
Jarosław Gowin
Jarosław GowinŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d2d9kpi

Jarosław Gowin pojawił się na antenie programu Polsat News. Podczas przekrojowej rozmowy dostawał pytania dotyczące wielu aktualnie gorących, politycznych tematów. Jednym z nich była krytyczna ocena osiągnięć premiera Mateusza Morawieckiego na unijnym szczycie budżetowym w Brukseli prezentowana przez polityków Solidarnej Polski.

- Premier Morawiecki osiągnął sukces, jeśli chodzi o kwoty przyznane Polsce. Przyznają to nawet nasi rywale. Oczywiście, każdy z nas ma prawo prezentować swoje poglądy. Byłbym hipokrytą, gdybym odmawiał kolegom z Solidarnej Polski tego prawa. Ale jestem przekonany, że ich opinia jest nietrafna.

Były wicepremier był także pytany o wycieczki, na które pod jego adresem pozwala sobie znany z ciętego języka wicemarszałek Ryszard Terlecki. Chodziło o wypowiedź dotyczącą utraty przez Porozumienie jednego stanowiska ministerialnego podczas rekonstrukcji rządu oraz obwinianie Gowina o słaby wynik Andrzeja Dudy wśród najmłodszych wyborców (miałby być spowodowany nieudaną reformą szkolnictwa wyższego).

d2d9kpi

Jarosław Gowin dwukrotnie powtórzył, że to tylko prywatne opinie Ryszarda Terleckiego. - W sprawie rekonstrukcji rządu czeka nas dyskusja, z pewnością będzie zmniejszana liczba resortów, czego jestem zwolennikiem. Dopiero jak ustalimy, które resorty mają się połączyć, zaczną się negocjacje personalne. Na pewno obóz Zjednoczonej Prawicy nie pokłóci się o stołki - przekonywał.

W obronie reformy

Z kolei broniąc swojej reformy wymieniał, środowiska, które ją poparły: - Reformę poparły samorządy studenckie, Niezależne Zrzeszenie Studentów, różne konserwatywne środowiska. Przeciwko są głównie zgrzybiali profesorowie przyzwyczajeni do starych rozwiązań - dodał.

Kończąc ten wątek zaproponował Ryszardowi Terleckiemu, żeby zastanawiając się nad przyczynami słabego wyniku Andrzeja Dudy u młodych, wziął pod uwagę raczej styl sprawowania władzy, arogancję oraz komunikaty wysyłane przez media publiczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2d9kpi

Podziel się opinią

Share
d2d9kpi
d2d9kpi
Więcej tematów