Jarocin Festiwal startuje już dziś! Sprawdź jakie gwiazdy zagrają

Jarocin Festiwal startuje już dziś. Przez 3 dni w Jarocinie będą koncertować jedne z największych gwiazd na scenie muzycznej. Zagra aż 40 zespołów i wykonawców. Na festiwalu wystąpi również prawdziwa legenda - Johnny Rotten z Sex Pistols.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Festiwal w Jarocinie startuje już dziś.
Festiwal w Jarocinie startuje już dziś. (East News, Fot: BRYKCZYNSKI/REPORTER/EAST NEWS)
WP

Jarocin Festiwal, jeden z największych festiwali rockowych w Polsce, zaczyna się już w ten piątek. Przez 3 dni na 4 scenach zagra 40 zespołów i wykonawców. Wśród nich legenda rock'a, wokalista Sex Pistols - Johnny Rotten. Rockmen jest również ambasadorem tegorocznej edycji festiwalu.

Plejada gwiazd na Jarocin Festiwal

Już w czwartek odbył się koncert otwarcia festiwalu w Jarocinie. Zagrał norweski jazzman Jan Garbarka. Muzyk koncertował wczoraj na jarocińskim Rynku – jednym z głównych miejsc dla festiwalu.

WP

Dziś Jarocin Festiwal rozpocznie się oficjalnie. Pierwszego dnia festiwalowego w Jarocinie wystąpią m.in. rosyjska grupa feministyczna Pussy Riot - zespół zagra po raz pierwszy w Polsce, wokalistka Nosowska, raper DonGuralEsko i Kękę, jako ostatni wystąpi zespół Świetliki.

Sobota w Jarocinie

Drugi dzień festiwalowy zapowiada się równie gwiazdorsko. W sobotę na Festiwalu w Jarocinie zagra m.in. klasyk polskiego rock'a - zespół Sztywny Pal Azji, zespół Coma, wokalistka Daria Zawiałow, zespół The Dumplings, w wersji symfonicznej oraz tajemniczy zespół BOKKA.

Mocne zakończenie festiwalu w Jarocinie

WP

W niedzielę, na zakończenie festiwalu w Jarocinie usłyszymy takich artystów jak: raper Quebonafide, Haydamaky i Stasiuk, grupę łączącą folk z rockiem oraz zespół Public Image Ltd, którego wokalistą jest były lider zespołu Sex Pistols - Johnny Rotten.

4 sceny w Jarocinie

Oprócz wymienionych artystów ze sceny głównej, w Jarocinie zagra jeszcze kilkadziesiąt innych muzyków. Scenę główną umieszczono w Parku przy Pałacu Radolińskich. Więcej informacji oraz pełną listę artystów znajdziecie na stronie Jarocin Festiwal.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP

Zobacz także: The Rolling Stones o SN. Miller: to był miły gest

WP
WP