Trwa ładowanie...
01-09-2014 09:00

Janusz Piechociński: na początku tygodnia rozmowa z Donaldem Tuskiem

Szef PSL i wicepremier Janusz Piechociński powiedział, że w poniedziałek lub we wtorek ma rozmawiać z premierem Donaldem Tuskiem o zmianach w rządzie. Tusk został na sobotnim szczycie UE w Brukseli wybrany na nowego przewodniczącego Rady Europejskiej.

Share
Janusz Piechociński: na początku tygodnia rozmowa z Donaldem TuskiemŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d2mlngx

Piechociński zaznaczył, że w związku z wyborem Tuska na szefa Rady Europejskiej powinny się spotkać kierownictwa PO i PSL. - W piątek uzgodniliśmy, że ten tydzień będzie poświęcony na spokojne przedyskutowanie - podkreślił lider ludowców.

Poinformował, że do jego rozmowy z Tuskiem może dojść w poniedziałek po południu lub we wtorek po posiedzeniu rządu. We wtorek jest już zaplanowane - jak dodał - jego spotkanie z Tuskiem na temat budżetu, na którym będzie także mowa o bieżącej sytuacji.

Pytany, czy przy okazji zmian w rządzie może dojść do wymiany ministrów PSL, odpowiedział, że "nie planuje zmian". - Jestem dumny, że mam takich pracowitych i rzetelnych ministrów - podkreślił. Dodał, że przy okazji zmian w rządzie "warto ze sobą na spokojnie przedyskutować", czy koalicjanci zrobią "roszady, jeśli chodzi o ustawę o działach i zawartość resortów".

d2mlngx

- To jest kwestia wzmocnienia nadzoru właścicielskiego premiera nad spółkami strategicznymi. Pytanie, czy jesteśmy w stanie myśleć o energetyce, jako o wyodrębnionym resorcie, gdzie powinna być Agencja Rozwoju Przemysłu, czy nie warto zamknąć już Ministerstwa Skarbu Państwa - doprecyzował. - To na spokojną dyskusję. Nie spodziewam się tu rewolucji - dodał.

Pytany, dlaczego chce wracać do pomysłu stworzenia Ministerstwa Energetyki, skoro wcześniej był temu przeciwny, Piechociński powiedział, że chce tylko zebrać różne pomysły, dotyczące zmian w strukturze rządu i niektórych ministerstw, które "padały w debacie publicznej w ostatnim roku".

Według nieoficjalnych informacji PAP w poniedziałek ma dojść do spotkania premiera z marszałek Sejmu Ewą Kopacz, która - jak podają źródła - ma być kandydatką na nowego szefa rządu. Na konferencji po sobotnim szczycie premier zapowiedział, że prawdopodobnie we wtorek poinformuje o nowym układzie rządowym.

Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska pytana w sobotę o nowego szefa rządu, powiedziała jedynie, że jest kandydat na tę funkcję. W niedzielnej rozmowie z PAP podkreśliła, że na wszelkie nowe informacje w tej sprawie trzeba zaczekać do wtorku.

d2mlngx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mlngx
d2mlngx
Więcej tematów