Trwa ładowanie...
d4ij1u6

Janusz Piechociński i Jarosław Kalinowski kandydatami do PE

Prezes PSL Waldemar Pawlak potwierdził, że pierwsze miejsce na liście wyborczej do Parlamentu Europejskiego w Warszawie zarezerwowane jest dla Janusza
Piechocińskiego, a na Mazowszu dla wicemarszałka sejmu Jarosława
Kalinowskiego.

d4ij1u6

Pytany na konferencji prasowej w przerwie obrad Rady Naczelnej Stronnictwa o liderów innych list odparł, że te decyzje są podejmowane na wojewódzkich i okręgowych konwencjach wyborczych.

Pawlak potwierdził także, że o mandat europosła z pierwszego miejsca w okręgu obejmującym Małopolskę i woj. świętokrzyskie ubiegać się będzie jedyny europoseł z PSL w obecnej kadencji PE, Czesław Siekierski.

- Jeśli chodzi o okręg na Warmii i Mazurach pomysł na lidera mam, a prezes wojewódzki chyba się zgadza - zaznaczył. Nie wymienił nazwiska, jednak mówi się, że pierwsze miejsce w tym okręgu przypadnie w udziale szefowi klubu PSL Stanisławowi Żelichowskiemu.

Podkreślił, że ważne jest, by w wyborach uczestniczyli nie tylko ludzie biznesu, ale przede wszystkim reprezentanci środowisk społecznych, którzy mają bliskie relacje z wyborcami oraz dobre rozeznanie, jak prowadzić politykę europejską.

d4ij1u6

Pytany o finansowanie kampanii wyborczej i udział środków z partii i wpłat własnych odparł, że będzie można to ocenić dopiero pod koniec kampanii. "Liczymy na znaczne zaangażowanie kandydatów, sympatyków i zależy nam na takiej formie poparcia" - mówił.

Wicemarszałek sejmu Jarosław Kalinowski poinformował, że Krajowa Konwencja Wyborcza, która ostatecznie zatwierdzi listy wyborcze do PE, odbędzie się w połowie marca.

d4ij1u6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ij1u6
Więcej tematów