Trwa ładowanie...

Janusz Palikot: Twój Ruch idzie do wyborów samodzielnie, bez SLD

Janusz Palikot poinformował, że Twój Ruch w wyborach samorządowych wystartuje samodzielnie. Od kilku tygodni Twój Ruch rozmawiał z SLD o ewentualnym wspólnym starcie w listopadowych wyborach.

Share
Janusz Palikot: Twój Ruch idzie do wyborów samodzielnie, bez SLD
Źródło: WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski
dpoh5ms

W czwartek zebrał się zarząd Twojego Ruchu. Po posiedzeniu zarządu Palikot poinformował, że jego ugrupowanie pójdzie do wyborów samorządowych samodzielnie, bez SLD.

- SLD upiera się przy rozwiązaniu, które jest dla nas nie do przyjęcia, bo oznacza de facto start z list Sojuszu - tłumaczył Palikot. Dlatego Twój Ruch "przy całej woli i chęci stworzenia wspólnej listy lewicowej" zdecydował się na start pod własnym szyldem - poinformował Palikot.

dpoh5ms

Rozmowy SLD i Twojego Ruchu ws. wspólnych list w wyborach samorządowych toczyły się od kilku tygodni. W ubiegłym tygodniu szef SLD Leszek Miller poinformował, że Sojusz zamierza zaproponować lewicowym formacjom politycznym utworzenie komitetu wyborczego pod nazwą "SLD-Lewica Razem". Dodał, że SLD deklaruje gotowość oddania "bez żadnych warunków wstępnych" połowy wszystkich miejsc na listach tego komitetu zainteresowanym organizacjom i działaczom.

W odpowiedzi politycy TR przekonywali, że nie można tworzyć koalicji bez sformułowania "Twój Ruch" w nazwie. W ubiegły piątek Palikot poinformował, że przedstawił Millerowi "propozycję ostatniej szansy" dotyczącą wspólnych list. Zgodnie z nią, obie partie miałyby wystartować pod szyldem "Lewica Razem" lub "SLD-Twój Ruch-Lewica Razem".

Palikot poinformował, że propozycja, jaką złożył Millerowi nie została przyjęta.

dpoh5ms

Podziel się opinią

Share
dpoh5ms
dpoh5ms
Więcej tematów