Trwa ładowanie...
d2mw818

Janusz Palikot: posłowie są gotowi się zhańbić za 5 tys. zł

- To jest niesamowita ironia, że to dotknęło Adama Hofmana, który nie raz prezentował się, jako stróż moralności, sumienie, które poucza innych - powiedział Janusz Palikot w programie "Po przecinku" w TVP Info, komentując zawieszenie trzech posłów PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Palikot
Janusz Palikot (WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski)
d2mw818

- To jest fatalne dla obrazu polskiego parlamentu i oczywiście dla PiS - stwierdził polityk.

- Co się dzieje z posłami - pytał Palikot. - Dla tych pięciu tysięcy złotych są gotowi się absolutnie zhańbić - dodał.

Palikot uważa, że większa liczba posłów może stosować praktyki, o jakie podejrzewa się zawieszonych polityków PiS. - Rozliczają fikcyjne przejazdy, w czterech wsiadają do jednego samochodu, a rozliczają, jakby każdy jechał sam, śpią w jednym pokoju - mówił.

d2mw818

Jego zdaniem sprawę musi wyjaśnić Kancelaria Sejmu, a jeśli proceder jest dłuższy i na większą skalę to nawet prokuratura. - To jest upadek posła - stwierdził Palikot.

Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński oraz Adam Rogacki wyjechali służbowo do Hiszpanii 30 października. Media donosiły w ostatnich dniach, że w wyjeździe posłom towarzyszyły żony, i że z ich udziałem doszło do incydentu na pokładzie samolotu, którym posłowie wracali z Madrytu.

Media informowały ponadto, że Kamiński i Hofman wzięli kilkanaście tysięcy złotych zaliczki na służbową podróż do Madrytu. Posłowie PiS mieli zgłosić wyjazd do Madrytu samochodem, ale w rzeczywistości polecieć tanimi liniami lotniczymi.

Hofman, Kamiński i Rogacki zostali zawieszeni w prawach członków partii.

Źródło: TVP Info, PAP

d2mw818

Podziel się opinią

Share

d2mw818

d2mw818
Więcej tematów