Trwa ładowanie...

Janusz Korwin-Mikke o Hitlerze "Nie ma dowodów, że o tym wiedział"

Janusz Korwin-Mikke od lat słynie z kwiecistego języka i kontrowersyjnych wypowiedzi. Poseł Konfederacji nie daje zapomnieć o sobie internautom - w najnowszym odcinku vloga powtarza: "nie ma dowodu, że Hitler wiedział o Holokauście". I robi to w rocznicę urodzin niemieckiego dyktatora.

Janusz Korwin-Mikke (w środku) podczas konferencji prasowej. Obok Konrad Berkowicz (L) i Jakub Kulesza (P) Janusz Korwin-Mikke (w środku) podczas konferencji prasowej. Obok Konrad Berkowicz (L) i Jakub Kulesza (P) Źródło: PAP
dvb6ttd

Janusz Korwin-Mikke od lat przekonuje, że nie ma naukowych dowodów na to, że przywódca III Rzeszy wiedział o Holokauście. "Naprawdę nie ma dowodu, że Hitler wiedział o Holokauście! To nie jest protokół 1%, ale ciekawostka historyczna. Więcej na temat tego łajdaka i wybitnego przedstawiciela myśli i praktyki socjalistycznej w najnowszym vlogu" - przekonuje na Twitterze polityk prawicy.

"Do wyborów jeszcze daleko, wiec czas na poruszanie tematów drastycznych. Zacznijmy teraz od wybitnego socjalisty, właściwie najwybitniejszego socjalisty europejskiego - towarzysza Adolfa Hitlera" - kontynuuje w nagraniu udostępnionym w sieci. Korwin-Mikke wielokrotnie nazywa później Hitlera "wielkim dowódcą socjalistycznym".

Rosja odpowiedzialna za zdjęcie Ewy Kopacz ze Smoleńska? Radosław Fogiel komentuje

Janusz Korwin-Mikke o Hitlerze. Błyskawiczna reakcja internautów

W dyskusję z Januszem Korwin-Mikkem weszli internauci. "Wiedział, wiedział. Np. brutalnie zrugał Henriettę von Schirach, gdy ta wiosną 1943 roku opowiedziała mu o transporcie kobiet żydowskich, który widziała w Holandii" - pisze Jacek Karnowski z wpolityce.pl

dvb6ttd

"To, że w Konfederacji poseł Artur Dziambor nie wie, co robi poseł Grzegorz Braun, to jestem w stanie uwierzyć. Ale w to, że wódz Trzeciej Rzeszy nie wiedział skąd A. Speer bierze złoto na czołgi i paliwo i jak H. Himmler realizuje Endlösung (niem. finalne rozwiązanie - czyli masowe mordowanie Żydów - red.) to jednak trochę fantasmagoria" - wtóruje mu Marcin Osowski.

Korwin-Mikkemu przypomniano także "protokół 1 procent". To prześmieszne zjawisko przedwyborcze znane wśród sympatyków polityka prawicy. Zawsze gdy poparcie danego ugrupowania związanego z Korwin-Mikkem zbliża się do 5-procentowego progu, to polityk sięga po swój stały zestaw wypowiedzi dotyczący homoseksualistów, osób z niepełnosprawnościami lub Holokaustu.

Sprostowanie

Nieprawdziwa jest informacje zamieszczona w artykule pt. "Janusz Korwin-Mikke o Hitlerze 'Nie ma dowodów, że o tym nie wiedział'", opublikowanym w dniu 20 kwietnia 2021 r. o godz. 15:57 na portalu www.wiadomosci.wp.pl., zamieszczona w formie cytatu o treści: "Adolf Hitler nie wiedział o Holokauście". Janusz Korwin-Mikke nigdy nie użył takich słów, a powiedział jedynie, że "brak dowodów, że Adolf Hitler wiedział o Holokauście".

dvb6ttd

Nieprawdziwa jest informacja zamieszczona w artykule pt. "Janusz Korwin-Mikke o Hitlerze 'Nie ma dowodów, że o tym wiedział'", opublikowanym w dniu 20 kwietnia 2021 r. o godzinie 15:57 na portalu www.wiadomosci.wp.pl, że "Janusz Korwin-Mikke neguje fakt Holokaustu". Janusz Korwin-Mikke odnosi się wyłącznie do nieistnienia dowodów potwierdzających wiedzę Adolfa Hitlera o Holokauście, a nie do Holokaustu jako takiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dvb6ttd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvb6ttd
Więcej tematów