Trwa ładowanie...
d3yu8wf

Janusz Korwin-Mikke: Ukrainie potrzebny jest dyktator niczym Augusto Pinochet

Zdaniem Janusza Korwin-Mikkego, Ukrainie potrzebny jest w tej chwili dyktator niczym Augusto Pinochet czy Deng Xiaoping, który zaprowadzi porządek w tym kraju. Lider Kongresu Nowej Prawicy uważa, że w taką rolę mógłby się wcielić obecny prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Lider Kongresu Nowej Prawicy dodał, ze nieszczęściem Ukrainy było odsunięcie od władzy byłego prezydenta Wiktora Janukowycza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3yu8wf

Janusz Korwin-Mikke uważa, że umowa stowarzyszeniowa Ukrainy z Unią Europejską nie ma żadnego znaczenia, ale prowokuje Rosję. Europoseł był gościem Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej w Lublinie.

Zdaniem lidera Kongresu Nowej Prawicy, dokument powinien wejść w życie w całości natychmiast albo w ogóle. W przeciwnym razie daje czas Władimirowi Putinowi na podporządkowanie sobie Ukrainy lub zajęcie kolejnych jej części.

Jak informuje rp.pl poglądy Korwin-Mikkego spodobały się w Rosji na tyle, że dostał zaproszenie na sierpniową konferencję "Rosja, Ukraina, Noworosja: globalne problemy i wyzwania" (szerzej znaną jako "antyfaszystowski Majdan"). Odbyła się ona w krymskiej Jałcie, a jej głównymi gośćmi byli rebelianci z samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej i doradca prezydenta Rosji Władimira Putina Siergiej Głazjew. Główny temat? Czy ofensywa terrorystów w Doniecku i Ługańsku powinna się rozlać na inne rejony Ukrainy.

W konferencji - jako jedyny z Polski - uczestniczył Mateusz Piskorski, były poseł Samoobrony, dziś przedstawiciel think tanku Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych. Często gości w rosyjskich mediach i potwierdza tezy kremlowskiej propagandy.

d3yu8wf

Podziel się opinią

Share
d3yu8wf
d3yu8wf
Więcej tematów