Trwa ładowanie...
d34ebj1

Janowski nadal przewodniczy sejmowej Komisji Rolnictwa

Sejmowej Komisji Rolnictwa w dalszym ciągu przewodniczy Gabriel Janowski. Podczas środowego posiedzenia zabrakło trzech głosów do rozszerzenia porządku obrad komisji o punkt dotyczący odwołania Janowskiego. Wniosek o zmianę przewodniczącego złożył poseł Henryk Wujec (UW).

Share
d34ebj1

Po dyskusji, w której kilku posłów wypowiedziało się w obronie posła Janowskiego odbyło się głosowanie. Członkowie komisji zastanawiali się nad sposobem głosowania w sprawie wprowadzenia do porządku obrad punktu dotyczącego zmiany przewodniczącego - ręcznie czy przy pomocy maszyny do głosowania.

Przewodniczący Janowski opowiadał się za głosowaniem ręką: Ręcznie, mówię kilka razy. Najlepiej lewą ręką - wołał zniecierpliwiony Janowski, rzucając w trakcie liczenia głosów przekleństwo.

Za wprowadzeniem punktu o zmianie przewodniczącego głosowało 12 posłów, przeciwnych było 15 posłów. Nikt nie wstrzymał się od głosowania. Komisja Rolnictwa liczy 41 posłów.

d34ebj1

Rokita uważa, że zmiana przewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa jest kwestią powagi polskiego parlamentu. Po prostu powinna się dokonać i to, że się nie dokonuje, świadczy o niezbyt poważnym podejściu do wykonywania swojej profesji przez tych posłów, którzy nie dopuszczają do wprowadzenia tej sprawy na porządek dzienny - powiedział dziennikarzom.

Prezes SKL uważa, że komentowanie kolejnych wypowiedzi i zachowań Janowskiego nie jest potrzebne. Ponieważ te komentarze mogą być tylko i wyłącznie równie śmieszne, jak te zachowania - tłumaczył. Mamy do czynienia z osobą, która przeżywa bardzo poważne kłopoty psychiczne. Każdemu to się może zdarzyć - podsumował Rokita. (an)

d34ebj1

Podziel się opinią

Share
d34ebj1
d34ebj1
Więcej tematów