Trwa ładowanie...
d1aa4k2

Jan Pospieszalski o zamieszaniu wokół odcinka programu "Bliżej" w TVP Info

- To wygląda jak praktyka zapisów na nazwisko - powiedział Jan Pospieszalski komentując sprawę sporu wokół odcinka programu "Bliżej". Dziennikarz zrezygnował ze zrealizowania odcinka, ponieważ kierownictwo TVP Info nie pozwoliło do niego zaprosić Jacka Karnowskiego. Rzecznik TVP poinformował natomiast, że "TVP Info uznało obecność Jacka Karnowskiego w jej studiu zaledwie dwa dni po pogrzebie Andrzeja Turskiego za co najmniej wysoce niestosowną".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Pospieszalski
Jan Pospieszalski (PAP, Fot: Bartosz Jankowski)
d1aa4k2

- Jest to związane z pewnym nurtem myślenia, który reaktywował się we władzach TVP. Przygotowaliśmy program, w którym chcieliśmy mówić o lasach państwowych, temat społecznie ważny, zaprosiliśmy Janusza Piechocińskiego, Jana Szyszko i Jacka Karnowskiego jako komentatora. Władze postanowiły warunek jako ultimatum, że jeśli nie zmienimy gościa program się nie odbędzie - powiedział w Radiu WNET Jan Pospieszalski. Jego zdaniem "Jacek Karnowski jest wybitnym dziennikarzem i z punktu widzenia zasług dla TVP powinien być nagradzany, a nie traktowany jako persona non grata". - To wygląda jak praktyka zapisów na nazwisko - dodał.

Jak napisał w oświadczeniu rzecznik TVP program "Bliżej" nie zostanie wyemitowany, "w wyniku decyzji jej autora, który odrzucił warunek kierownictwa stacji". "Nie zgodziło się ono na udział w dyskusji w studiu Jacka Karnowskiego. Powód tej niezgody był oczywisty: portal wSieci.pl Jacka Karnowskiego dopuścił się niedawno wyjątkowo niegodnego zachowania wobec Andrzeja Turskiego, drastycznie łamiąc zasady etyki dziennikarskiej. Sprawa ta będzie, jak wiadomo, miał swój finał w sądzie" - napisał Jacek Rakowiecki, rzecznik TVP. Dodał, że "TVP Info uznało obecność Jacka Karnowskiego w jej studiu zaledwie dwa dni po pogrzebie Andrzeja Turskiego za co najmniej wysoce niestosowną".

- W redagowanym przez Jacka "W sieci" nie było publikacji na temat Andrzeja Turskiego. W takiej sytuacji rozciągania odpowiedzialności jest czymś zadziwiającym, będę próbować dziś z prezesem Braunem, wczoraj nie udało mi się z nim porozumieć. Szanuję dyrektorów TVP Info, ale nie możemy przejść obojętnie obok komunikatu rzecznika prasowego. Jestem przekonany, że uda nam się tą sprawę wyjaśnić, ufam, że jest to tylko nieporozumienie - stwierdził Jan Pospieszalski.

W grudniu serwisy wPolityce.pl i wSumie.pl, związane z braćmi Jackiem i Michałem Karnowskimi, opublikowały teksty sugerujące, że Andrzej Turski 30 listopada pod wpływem alkoholu prowadził "Panoramę" w TVP2.

Źródło: Radio WNET, WP.PL

d1aa4k2

Podziel się opinią

Share
d1aa4k2
d1aa4k2
Więcej tematów