Trwa ładowanie...
d4ki9w5

Jan Nowak-Jeziorański prostuje i wyjaśnia

W liście do redakcji nowojorskiego tygodnika Kurier Plus Jan Nowak-Jeziorański przesłał swoje podziękowania za publikacje po skandalicznym oświadczeniu Edwarda Moskala. Jednocześnie wypowiada się w nim na temat restytucji mienia Żydom, byłym obywatelom Polski. Pisze on:

d4ki9w5
d4ki9w5

"Pragnę podziękować za życzliwą dla mnie notatkę "Skandal Moskala". Równocześnie chciałbym sprostować twierdzenie, że oszczerczy atak Moskala pozostawał w związku z rzekomym poparciem z mojej strony roszczeń o zwrot mienia Żydom.

Nigdy dotychczas nie wypowiadałem się w tej sprawie. Uważam jednak, że grupa obywateli polskich nie może domagać się uprzywilejowanego traktowania.

W czasie wojny, w latach PRL utracili mienie nie tylko Żydzi, ale także Polacy, Ukraińcy, Białorusini itd. Gdyby Rzeczpospolita chciała im wszystkim wypłacić odszkodowanie za utracone mienie oznaczałoby to bankructwo i niewypłacalność Państwa.

Uważam, że władze RP powinny uznać prawo wszystkich obywateli do zwrotu majątku i stwierdzić, że wypłacanie odszkodowań jest niewykonalne i musi być odłożone na przyszłość. Na przykład przez wydanie obligacji spłacanych za 15 lat."

d4ki9w5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ki9w5
Więcej tematów