Trwa ładowanie...
dox3jw9

Jan Hartman zrezygnował ze startu w wyborach

Kandydat Twojego Ruchu Jan Hartman zrezygnował z kandydowania w wyborach na prezydenta Krakowa. Partia postanowiła poprzeć ubiegającego się o czwartą kadencję Jacka Majchrowskiego. Jej przedstawiciele znajdą się na prezydenckiej liście w wyborach do rady miasta. O tych decyzjach poinformował sam Hartman.
Share
Jan Hartman
Jan HartmanŹródło: PAP, Fot: Rafał Guz
dox3jw9

Wcześniej swoje poparcie dla Majchrowskiego zadeklarowało PSL. Na jego liście znajdą się także przedstawiciele SLD, który nie wystartuje samodzielnie w Krakowie.

- Porozumieliśmy się z panem prezydentem Majchrowskim i będziemy współpracować - powiedział Hartman. Jak dodał, takie porozumienie daje szansę Twojemu Ruchowi na wprowadzenie swojego przedstawiciela do rady miasta i jest krokiem ku jednoczeniu lewicy przed wyborami parlamentarnymi w 2015 r.

- Po prostu uznaliśmy, że moje szanse były żadne, żeby zostać prezydentem, to byłaby tylko kampania wizerunkowa. Skoro jest szansa, że ktoś od nas może być radnym, to warto w to wejść - ocenił Hartman.

dox3jw9

Według niego w najbliższym czasie odbędą się rozmowy z prezydentem Majchrowskim na temat wkładu programowego Twojego Ruchu do jego programu wyborczego.

Hartman zapowiedział, że Twój Ruch wystawi własne listy wyborcze w wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego. On sam będzie liderem listy w okręgu krakowskim.

W wyborach urzędujący prezydent Jacek Majchrowski zmierzy się z kandydatem PiS Markiem Lasotą (dyrektor krakowskiego oddziału IPN i radny klubu PO w sejmiku województwa małopolskiego), kandydatką PO radną miejską Martą Pateną, kandydatem niezależnym Łukaszem Gibałą, kandydatem niezależnym Sławomirem Ptaszkiewiczem oraz Tomaszem Leśniakiem z KWW Kraków Przeciw Igrzyskom - Porozumienie Ruchów Miejskich.

dox3jw9

Podziel się opinią

Share
dox3jw9
dox3jw9
Więcej tematów