Trwa ładowanie...

Jakie są Wasze postanowienia na 2012 rok?

Wszyscy odliczamy godziny i minuty do nadejścia nowego - mamy nadzieję lepszego - roku. I tradycyjnie obiecujemy sobie: skończymy z tym, dokonamy tamtego, zaczniemy coś nowego. Jakie są Wasze postanowienia na na 2012 rok?

Share
Jakie są Wasze postanowienia na 2012 rok?
Źródło: Thinkstockphotos
d3p8pj3

- Konkretne cele i harmonogram działań pomogą nam zrealizować noworoczne postanowienia - radzi psycholog Aneta Bartnicka-Michalska ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Podkreśla także, że nie wszystkie cele, które sobie wytyczamy są realistyczne. - Często nie bierzemy pod uwagę sytuacji od nas niezależnych i potem zbyt surowo siebie oceniamy. Żyjemy w takich czasach, że mamy wiele zobowiązań i te postanowienia często się nam wymykają w codziennej gonitwie - przypomina.

Według psycholog powinniśmy wytyczać sobie realne cele. - Trudniej będzie zrealizować cel komuś, kto postanowi, że w nowym roku schudnie albo będzie więcej zarabiać. Łatwiej będzie temu, kto sobie powie, że zrzuci 5 kg do wakacji albo zwiększy pensję o 500 zł. Ważne są konkretne cele i harmonogram ich realizacji. Jeśli naszym celem jest zdobycie idealnego faceta, to właściwie nie wiadomo, co to znaczy. Lepiej podjąć postanowienie, które pomoże nam zrealizować to marzenie, np. że będziemy częściej wychodzić z domu - radzi psycholog.

Bartnicka-Michalska przypomina także, że postanowienia noworoczne nie zawsze są po to, by je realizować.- Często to są tylko orientacyjne cele, wytyczane dla nas na przyszłość - podkreśla.

d3p8pj3

Podziel się opinią

Share
d3p8pj3
d3p8pj3
Więcej tematów