Trwa ładowanie...
dllqkv2

Jakie są prawdziwe powody odwołania wiceszefa MSZ?

Robert Grey w środę został odwołany ze stanowiska. W mediach pojawiały się zarzuty jego rzekomej współpracy ze służbami specjalnymi USA. Ale jak ujawnia "Fakt", powody jego dymisji mogą być inne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jakie są prawdziwe powody odwołania wiceszefa MSZ?
(MSZ/M.Jasiulewicz)
dllqkv2

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował w środę po południu, że premier Beata Szydło na wniosek szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego odwołała Roberta Greya z funkcji wiceministra spraw zagranicznych. Jak dodał, jest to związane ze zmianami organizacyjnymi w resorcie. - Każdy minister sam może kształtować politykę kadrową - powiedział rzecznik rządu.

Zobacz także: Publicysta: nikt nawet nie próbował rozwiać wątpliwości wokół wiceministra Greya

Jak dowiedział się "Fakt", Robert Grey od 12 lutego 2015 r. zasiada we władzach spółki Xplorer Fund (powstała ona 10 dni wcześniej). Spółka ta wyszukuje i wspiera małe firmy zajmujące się nowoczesnymi technologiami. 19 października br. Xplorer Fund dostała od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju 24 mln zł bezzwrotnego dofinansowania do internetowego projektu badawczego.

dllqkv2

Gazeta podejrzewa zatem, że powodem dymisji Greya było tak naprawdę to, że zataił zasiadanie w zarządzie spółki, która dostała dotację od rządowej instytucji. Mimo, że MSZ twierdzi, że Grey już zakończył tam działalność, w Krajowym Rejestrze Sądowym nie ma zmian.

Wiceminister Grey pełnił funkcję podsekretarza stanu od 30 września br.; został odwołany we wtorek 29 listopada. W MSZ Grey był odpowiedzialny za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką.

- Zwracam się do mediów o uszanowanie mojej osoby i nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na mój temat. Jednocześnie stanowczo domagam się sprostowania nieprawdziwych oraz szkalujących informacji i rozważam wystąpienie na drogę sądową w związku z tą sprawą, która narusza moje dobre imię - napisał wcześniej Grey w oświadczeniu.

oprac. Katarzyna Bogdańska

dllqkv2

Podziel się opinią

Share

dllqkv2

dllqkv2
Więcej tematów