Trwa ładowanie...

Jak zmienił się Poznań przez 10 lat obecności w UE?

Jak zmienił się Poznań przez 10 lat obecności w UE? Można to sobie uświadomić, oglądając wystawę zdjęć krążącą po mieście.

Share
Jak zmienił się Poznań przez 10 lat obecności w UE?
Źródło: Materiały prasowe Urzędu Miasta Poznania
d21648z

W 2014 r. mija 10 lat, odkąd Polska należy do Unii Europejskiej. Integracja umożliwiła szereg inwestycji, których nie brakuje m.in. w Poznaniu. Jak wyliczono, łącznie w ciągu minionych 10 lat w stolicy Wielkopolski zrealizowano blisko 250 projektów, na które udało się pozyskać unijne dotacje na kwotę ponad 2,5 miliarda złotych.

Dzięki funduszom UE udało się m.in. rozbudować lotnisko na Ławicy (dofinansowanie na poziomie ponad 140 mln zł), zmodernizować wnętrza CK Zamek (27,7 mln zł), rozbudować szpital przy ul. Szwajcarskiej (15,5 mln zł) itd. Poza tym udało się zrealizować cały szereg inwestycji drogowych z przedłużeniem trasy PST czy przebudową ul. Grunwaldzkiej na czele.

- Lotnisko, słoniarnia, czy tramwaj wjeżdżający na Dworzec Zachodni to tylko promil tego co udało się zrealizować. Jeszcze więcej projektów przed nami, co napawa optymizmem do pracy – mówi Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

d21648z

Aby uświadomić mieszkańcom, jak wiele miasto zawdzięcza wejściu do UE, przygotowano specjalną wystawę zdjęć pokazującą inwestycje, których nie udałoby się zrealizować bez unijnych dotacji. Wystawę obecnie można podziwiać w centrum handlowym M1, ale później pojawi się także w kilku innych miejscach (m.in. na placu Wolności, Ławicy oraz w kilku galeriach handlowych).

Powstała też specjalna strona pokazująca zmiany w Poznaniu, jakie nastąpiły w ciągu 10 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej. Znajduje się pod adresem: www.poznan10lat.eu.

d21648z

Podziel się opinią

Share
d21648z
d21648z
Więcej tematów