Trwa ładowanie...
d34edqo

Jak głosować w II turze? Najważniejsze zasady. Wybory 2020

Jakie zasady obowiązują podczas głosowania w II turze wyborów? Jak głosować, by oddać ważny głos? I gdzie możemy głosować?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak głosować?
Jak głosować? (Getty Images)
d34edqo

Jak głosować w II turze wyborów? Wybory 2020

Uwaga! Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego bez kolejki do lokalu wyborczego mogą wejść niepełnosprawni, kobiety w ciąży, osoby z dziećmi oraz seniorzy powyżej 60. roku życia.

Komisja wyborcza, nim wyda nam kartę do głosowania, poprosi nas o dokument tożsamości. Może też chcieć, byśmy na chwilę odchylili maseczkę, co ma pomóc w weryfikacji tożsamości i porównaniu ze zdjęciem na dokumencie.

d34edqo

Jak głosować?Warto mieć własny długopis, którym zaznaczymy kandydata, na którego chcemy oddać głos.Na karcie do głosowania trzeba odnaleźć swojego faworyta, a następnie umieścić znak "X" w kwadraciku znajdującym się przy nazwisku kandydata, na którego chcemy głosować. Znak "X" to musz abyć dwie linie przecinające się wewnątrz kratki.

Jak głosować? Do zakończenia głosowania obowiązuje cisza wyborcza

Cisza wyborcza obowiązuje od godziny 0:00 w sobotę 11 lipca do zakończenia głosowania w II turze wyborów, czyli do godziny 21:00 w niedzielę 12 lipca. Nie wolno w tym czasie agitować, przekonywać, ani sugerować, na kogo wyborca powinien oddać głos. Za łamanie ciszy wyborczej grozi kara grzywny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34edqo

Podziel się opinią

Share
d34edqo
d34edqo
Więcej tematów