Trwa ładowanie...

Jak dojechać samochodem na cmentarze w Poznaniu we Wszystkich Świętych?

Zarząd Dróg Miejskich opublikował szczegóły organizacji ruchu przy poznańskich cmentarzach obowiązujące w okresie od 31 października do 2 listopada.

Jak dojechać samochodem na cmentarze w Poznaniu we Wszystkich Świętych?Źródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
d1ohjpv
d1ohjpv

W dniu Wszystkich Świętych najszybciej i najsprawniej dojedziemy na poznańskie cmentarze komunikacją miejską.

Dla tych, którzy wybiorą samochód Zarząd Dróg Miejskich przygotował zmiany w organizacji ruchu, który mają zminimalizować korki w okolicach cmentarzy.

d1ohjpv

Cmentarz Junikowo:

- 31 października od godziny 11.00

- 1 listopada od godziny 5.00

- 2 listopada od godziny 8.00

Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicach Cmentarnej i Owczej od Grunwaldzkiej do Złotowskiej i na ul. Chryzantemowej. Dodatkowo 1 listopada wprowadzony będzie także jeden kierunek ruchu na ul. Złotowskiej na odcinku od Owczej do Bukowskiej oraz na ul. Wieruszowskiej od Grunwaldzkiej w kierunku ul. Junikowskiej.

d1ohjpv

Ruch pojazdów na ul. Grunwaldzkiej będzie odbywał się dwoma jezdniami w obu kierunkach.

Na odcinku ul. Grunwaldzkiej od Cmentarnej do wjazdu na nowy dworzec tramwajowo-autobusowy, na lewych pasach obu jezdni zostaną wyznaczone miejsca postojowe. Miejsca takie będą także na prawym pasie jezdni południowej ul. Grunwaldzkiej (kierunek do centrum) od Wieruszowskiej do Sieradzkiej. Na tych odcinkach prędkość pojazdów zostanie ograniczona do 30 km/h.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzka/Cmentarna/Wieruszowska będzie wyłączona. Ruchem kierować będą policjanci. Pozostałe sygnalizacje świetlne w okolicy cmentarza na wniosek policji będą przełączane na sygnał żółty – pulsujący.

d1ohjpv

UWAGA! W nocy ruch pojazdów na ulicach Owczej i Złotowskiej oraz na pozostałych ulicach w rejonie cmentarza będzie przywracany.

Cmentarz Miłostowo:

- 31 października od godziny 11.00

- 1 listopada od godziny 5.00

- 2 listopada od godziny 8.00

Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ul. Gnieźnieńskiej od skrzyżowania ulic Główna/Gdyńska/Krańcowa do Bałtyckiej oraz zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Na pasie ruchu zostaną wyznaczone miejsca postojowe. Prędkość pojazdów zostanie ograniczona do 30 km/h.

d1ohjpv

Na ul. Warszawskiej od Mogileńskiej do węzła w Antoninku, na obu jezdniach zostaną wyłączone z ruchu lewe pasy, a w pasie rozdziału wyznaczone miejsca postojowe. Prędkość pojazdów na tym odcinku zostanie ograniczona do 30 km/h. Wprowadzony zostanie również zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Objazd poprowadzony zostanie ulicą Bałtycką. W nocy ruch pojazdów ciężarowych będzie przywracany.

1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Bałtycka/Gnieźnieńska zostanie wyłączona. Ruchem kierować będą policjanci. Pozostałe sygnalizacje świetlne w okolicy cmentarza na wniosek policji będą przełączane na sygnał żółty - pulsujący.

Cmentarz Górczyński:

- 31 października od godziny 11.00

d1ohjpv

- 1 listopada od godziny 5.00

- 2 listopada od godziny 8.00

Na ul. Arciszewskiego na odcinku od Palacza do Ściegiennego, na odcinku od Grochowskiej (100 m za zatoką autobusową) do Ściegiennego, na obu jezdniach zostaną wyłączone z ruchu lewe pasy, a w pasie rozdziału wyznaczone miejsca postojowe. Prędkość pojazdów na tym odcinku i na ul. Ściegiennego zostanie ograniczona do 30 km/h. Wprowadzony zostanie również zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Objazd poprowadzony zostanie ulicami Hetmańską i Głogowską. W nocy ruch pojazdów ciężarowych będzie przywracany.

d1ohjpv

1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Arciszewskiego/Ściegiennego zostanie wyłączona. Ruchem kierować będą policjanci. Pozostałe sygnalizacje świetlne w okolicy cmentarza na wniosek policji będą przełączane na sygnał żółty – pulsujący.

Cmentarz przy ulicy Lutyckiej:

- 31 października od godziny 11.00

- 1 listopada od godziny 5.00

- 2 listopada od godziny 8.00

Na ul. Lutyckiej od ronda Obornickiego (Dembowskiego) do Podolańskiej prędkości pojazdów zostanie ograniczona do 30 km/h. Wprowadzony zostanie również zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Objazd poprowadzony zostanie ulicami Witosa, Wojska Polskiego, Podolańską (w obu kierunkach). W nocy ruch pojazdów ciężarowych będzie przywracany.

W rejonie cmentarza wprowadzony zostanie znak b-25 – „zakaz wyprzedzania”. Wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się na jezdni ul. Lutyckiej (B-36 z tabliczką „nie dotyczy pobocza”).

Cmentarz przy ulicy Nowina:

Od 25 października do 2 listopada

Wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się na jezdni ul. Szpitalnej (B-36 z tabliczką „nie dotyczy pobocza”). W rejonie cmentarza wprowadzony zostanie znak B-25 – „zakaz wyprzedzania”.

Cmentarz przy ulicy św. Antoniego:

- 1 listopada od godziny 5.00

- 2 listopada od godz. 8.00

Wprowadzony zostanie ruchu jednokierunkowy na ulicach św. Antoniego i Minikowo od Książęcej do ronda Minikowo. W przeciwnym kierunku ruch poprowadzony będzie ulicami Baranowską, Gołężycką lub Ożarowską, Czernichowską.

Cmentarz przy ulicy Morasko:

Od 25 października do 2 listopada

W rejonie cmentarza wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz zatrzymywania się na jezdni (B-36 z tabliczką „nie dotyczy pobocza”). W rejonie cmentarza wprowadzony zostanie znak B-25 – „zakaz wyprzedzania”.

Cmentarz przy ulicy Wiśniowej:

Od 25 października do 2 listopada

Wprowadzony zostanie ruchu jednokierunkowy na ul. Bluszczowej na odcinku od ul. 28 Czerwca 1956 r. do ul. Wiśniowej oraz na ulicy Wiśniowej od Bluszczowej do Wspólnej. W przeciwnym kierunku ruch poprowadzony będzie ulicą Wspólną i 28 Czerwca 1956 r.

Cmentarz przy ulicy Jasna Rola:

- 1 listopada od godz. 5.00

Wprowadzony zostanie ruchu jednokierunkowy na ulicy Jasna Rola na odcinku od Błażeja do Bronisława. W przeciwnym kierunku ruch poprowadzony będzie ulicami Bronisława, Umultowską do Łużyckiej lub Bronisława, Dzięgielową do Naramowickiej.

ZDM informuje także, że 1 listopada nie będą pobierane opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania.

Zobacz, jak dojechać na cmentarze w Poznaniu:

(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)
(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)
d1ohjpv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ohjpv
Więcej tematów