Trwa ładowanie...
d2mlu7c
d2mlu7c
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Jagiełło w kole Partii Ludowo-Demokratycznej

Były poseł SLD Andrzej Jagiełło wstąpił do
koła parlamentarnego Partii Ludowo-Demokratycznej, którego szefem
jest Roman Jagieliński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2mlu7c

Jagiełło zrezygnował z członkostwa w klubie Sojuszu po tym, jak w lipcu br. "Rzeczpospolita" napisała, że z policyjnego podsłuchu wynika, iż to właśnie on zadzwonił do jednego z samorządowców w Starachowicach i ostrzegł go przed planowaną akcją CBŚ. Jagiełło miał się powołać na informacje uzyskane od wiceszefa MSWiA, Zbigniewa Sobotki. Wówczas poseł zrzekł się też immunitetu.

30 lipca Sejm wyraził precedensową zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Jagiełły, jednak poseł nadal pozostaje na wolności. Obecnie na Jagielle ciąży zarzut utrudniania postępowania karnego przez poinformowanie starosty i wiceprzewodniczącego rady powiatu starachowickiego o planowanej akcji Centralnego Biura Śledczego. Poseł twierdzi, że jest niewinny.

Koło Partii Ludowo-Demokratycznej liczy obecnie 10 członków. Od marca 2003 roku partia Jagielińskiego jest członkiem koalicji parlamentarnej SLD-UP-PLD.(iza)

d2mlu7c

Podziel się opinią

Share

d2mlu7c

d2mlu7c
Więcej tematów