Trwa ładowanie...
dri1xjs
Polska The Times

Jadwiga Staniszkis o Czesławie Bieleckim: gdyby mu się chciało, byłby świetnym prezydentem Warszawy

- Gdyby mu się chciało, byłby świetnym prezydentem - tak o Czesławie Bieleckim jako prezydencie Warszawy mówi na łamach "Polska The Times" prof. Jadwiga Staniszkis.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jadwiga Staniszkis
Jadwiga Staniszkis (WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
dri1xjs

Staniszkis stwierdza, że Bielecki to człowiek, który ma "wizję, kompetencje i pasję". I dodaje: - On jest mniej więcej z mojego pokolenia. Mamy więcej wytrzymałości, potrzeby zostawienia po sobie jakiegoś śladu.

Staniszkis podkreśla, że Bielecki doskonale zna Warszawę. Przypomina, że pracował w biurze urbanistycznym. - Ma wyobraźnię, potrafi łączyć nowoczesność z tradycją. I, przede wszystkim, kocha to miasto - mówi.

Socjolog przypomina w wywiadzie dla "Polska The Times", że Bielecki kilka lat temu otrzymał poparcie PiS. - To poparcie okazało się zbyt małe - stwierdza. - On od zawsze myśli podobnie jak ja - pozostaje człowiekiem chronicznie bezpartyjnym - mówi Staniszkis. Stwierdza ponadto: - Jakiekolwiek gangi partyjne go nie interesują. Nigdy nie chciał realizować poprzez Warszawę polityki pozorów. Naprawdę byłby idealnym kandydatem.

- Każdy z kandydatów powinien mieć iskrę, to przekonanie, że jest się potrzebnym miastu - mówi Staniszkis. Z obecnie kandydujących na prezydenta stolicy wskazuje na Przemysława Wiplera.

Źródło: "Polska The Times"

dri1xjs

Podziel się opinią

Share

dri1xjs

dri1xjs
Więcej tematów