WP

Jacht "I love Poland" z problemami. Złamany maszt, uszkodzona burta

Jacht "I love Poland", który promuje Polskę, jest poważnie uszkodzony. Ma złamany maszt i uszkodzoną burtę. Cumuje w marinie na Rhode Island w Stanach Zjednoczonych. Kapitan jachtu przekonuje, że nie popełniono żadnego błędu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Naprawa jachtu potrwa wiele tygodni
Naprawa jachtu potrwa wiele tygodni (East News)
WP

Jak informuje RMF FM, załoga przez kilka godzin walczyła o uratowanie sprzętu, który jest na jachcie i wprowadzenie jednostki do portu. Teraz jednostka cumuje w małym porcie na Rhode Island w Stanach Zjednoczonych i czeka na naprawę. Żeby ją przeprowadzić, jacht trzeba będzie wyciągnąć na brzeg.

Koszt naprawy może iść nawet w setki tysięcy złotych. Póki co jednak trzeba czekać na części potrzebne do prac naprawczych.

Do złamania masztu i uszkodzenia burty miało dojść 22 kwietnia. Jacht "I Love Poland" znajdował się wtedy 50 mil na wschód od półwyspu Sandy Hook. Wcześniej wypłynął z portu w Nowym Jorku.

WP

Jarosław Kaczorowski, kapitan jachtu przekonuje że załoga nie popełniła żadnego błędu. W jego ocenie zawiódł sprzęt. - Tam jest mnóstwo elementów, które mogą zawieść. Czasami coś pęknie, coś zawiedzie - przekonywał w rozmowie z dziennikarzem RMF FM.

- To chyba dobra promocja Polski, jak sobie poradziliśmy na morzu z taką awarią, nie wzywaliśmy żadnych służb ratunkowych i nikomu nic się nie stało - zauważył.

WP

Zobacz także: #15LatRazem. Wiedzieliśmy, że język polski jest trudny. Ale nie, że aż tak

Jeszcze w marcu informowano, że polscy żeglarze ze skipperem Jarosławem Kaczorowskim na czele zajęli I miejsce w swojej klasie w imprezie St. Maarten Heineken Regatta, pozostawiając konkurentów daleko w tyle.

WP

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP