Trwa ładowanie...
d48yg5l

Jacek Jaśkowiak przyznał nagrodę Ewie Zgrabczyńskiej. "Nie chce pieniędzy za ratowanie tygrysów"

Prezydent Poznania nagrodził dyrektorkę poznańskiego zoo 10 tys. zł za działania ws. ratowania zdrowia i życia zwierząt z polsko-białoruskiej granicy. Ewa Zgrabczyńska doceniła gest, ale nie przyjęła wyróżnienia. Chce, aby fundusze zostały przeznaczone pod przyszły azyl dla tygrysów.
Share
Dyrektorka poznańskiego zoo odmówiła przyjęcia nagrody przyznanej przez prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka
Dyrektorka poznańskiego zoo odmówiła przyjęcia nagrody przyznanej przez prezydenta Poznania Jacka JaśkowiakaŹródło: East News, Fot: Jakub Kaczmarczyk
d48yg5l

Dyrektor wydziału gospodarki komunalnej w poznańskim urzędzie miasta kilka dni temu miał obciąć premię szefowej zoo. Dyrektorzy miejskich jednostek dostają je co kwartał, o ile "realizują powierzone im zadania". Chodzi o współpracę z jedną z fundacji i prawo do wykorzystania wizerunku niedźwiedzicy w zamian budowę wybiegu dla lampartów. Ziemowit Borowczak miał dodatkowo nasyłać kontrole na Ewę Zgrabczyńską.

Z kolei prezydent miasta Jacek Jaśkowiak przyznał kobiecie 10 tys. zł nagrody. Argumentował to działaniami mającymi na celu ratowanie zdrowia i życia tygrysów, które utknęły na polsko-białoruskiej granicy.

d48yg5l

Dyrektorka poznańskiego zoo odniosła się do sprawy w mediach społecznościowych. "Bardzo serdecznie dziękuję Panu Prezydentowi za nagrodę, doceniam gest Władz Miasta Poznania i zainteresowanie Pana Prezydenta losem tygrysów, bo to za Pana Prezydentury udało się przeprowadzić rewolucję w zoo" - zaczęła.

Zobacz też: Tomasz Grodzki zdziwiony zachowaniem rządzących. Mówi o Oldze Tokarczuk i Viki Gabor

Zgrabczyńska przyznała, że "należy do osób majętnych inaczej". Chce, aby nagroda została dołożona pod przyszły azyl dla zwierząt, o co zabiega zoo. Uważa również, że "premia została jej obcięta niesprawiedliwie". "Raport z realizacji wybiegu powstaje dzięki mojemu pomysłowi i współpracy z NGOs. Jego stan zaawansowania jest taki, że Miasto zyskało już kilkaset tysięcy złotych" - dodała.

d48yg5l

"Tygrysy to moja praca i pasja. Los nagrodził mnie przywróceniem zwierząt do życia oraz społeczną aprobatą i nadzieją na zmianę prawa - to mi najzupełniej wystarczy" - podsumowała dyrektorka poznańskiego zoo w komentarzu pod wpisem Jaśkowiaka.

   Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48yg5l

Podziel się opinią

Share
d48yg5l
d48yg5l
Więcej tematów