Trwa ładowanie...
d33cbe1

Jacek Cichocki: od początku Euro 2012 mniej przestępstw w Polsce

Euro do tej pory przebiega bezpiecznie - uważa minister spraw wewnętrznych. Jacek Cichocki dodał w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że od początku mistrzostw notuje się w Polsce mniej przestępstw, niż w tym samym okresie roku ubiegłego. W związku z różnymi incydentami zatrzymano jednak około 500 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki
Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d33cbe1

Minister Cichocki powiedział, że przy takich imprezach jest to nieuniknione i policja była przygotowana na zatrzymania. Szef MSW dodał, że wyroki, jakie zapadły w warszawskich sądach na chuliganów, uczestniczących w zamieszkach, były surowsze niż wyroki w innych, podobnych sprawach. Jacek Cichocki dodał, że większość wyroków zapadła w ciągu 72 godzin co oznacza, że chuligani są szybko karani.

Szef MSW przyznał, że najbardziej obawiał się incydentów w strefach kibica. Minister spraw wewnętrznych podkreślił, że procedury bezpieczeństwa, stosowane w czasie euro, będą realizowane w podobnych sytuacjach w przyszłości. Pozostanie też centrum koordynacji służb w Legionowie.

Zdaniem ministra, system bezpieczeństwa Polski będzie po Euro lepszy, niż przedtem. Na pytanie o koszty tego systemu minister odpowiedział, że trudno wycenić bezpieczeństwo obywateli. Jacek Cichocki zapowiedział, że funkcjonariusze, którzy najbardziej zasłużyli się podczas Euro, zostaną odznaczeni.

d33cbe1

Podziel się opinią

Share

d33cbe1

d33cbe1
Więcej tematów