Trwa ładowanie...

"Ja bym kazał strzelać do tego bydła". Dr hab. z UMCS w Lublinie o demonstracjach opozycji

To się już powoli zaczyna wymykać spod kontroli. Emocje w Polsce sięgają zenitu, zarówno ze strony rządzących, jak i opozycji. Ale te słowa przekraczają pewną barierę. Dr hab. Artur Górak z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie nazywa protestujących "bydłem" i chce do nich strzelać.

Share
"Ja bym kazał strzelać do tego bydła". Dr hab. z UMCS w Lublinie o demonstracjach opozycji Źródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d1ykchn

Ten tydzień przejdzie do historii współczesnej polskiej polityki jako jeden z najbrutalniejszych, przynajmniej w warstwie językowej - pisał niedawno Grzegorz Wysocki, szef działu WP Opinie. Trafił w punkt, bo w ostatnim okresie emocje w Polsce testują granice wytrzymałości.

Kaczyński nie wytrzymał. Kontrowersyjne słowa prezesa - zobacz

Krystyna Pawłowicz mówiła z kolei o obozach i już wskazuje, kto z opozycji trafi do więzienia.

d1ykchn

Ale słowa pracownika Uniwersytetu i dr hab. Artura Góraka są już zdecydowanie szokujące. Protestujących nazywa "bydłem" i twierdzi, że należy do nich strzelać. Wysłaliśmy do Uniwersytetu maila z prośbą o komentarz, czekamy na odpowiedź.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: WP

Kim jest dr hab. Górak?

Jest archiwistą i adiunktem ze stopniem naukowym dr hab. Na stronie internetowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej czytamy, że jest pracownikiem Zakładu Archiwistyki Nauk Pomocniczych Historii.

Dr hab. Górak kieruje współpracą z trzech ośrodków naukowych: Instytutem historyczno-archiwalnym Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego w Moskwie, Wydziałem Historycznym Uralskiego Uniwersytetu Federalnego w Jekaterynburgu oraz z Wydziałem Historycznym Charkowskiego Uniwersytetu Narodowego.

Wyjaśnia że jest "jest członkiem komitetów redakcyjnych kilku czasopism zagranicznych" oraz był sekretarzem wielu konferencji naukowych. Wszystkie informacje na jego temat można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Uniwersytetu.

d1ykchn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ykchn
d1ykchn
Więcej tematów