Trwa ładowanie...

Izraelski dron zabił naszych trzech bojowników - przekazali egipscy islamiści. Izrael zaprzecza

Trzech dżihadystów z ugrupowania Ansar Bajt el-Makdis, które jest odpowiedzialne za wiele ataków na egipskim Półwyspie Synaj, zginęło, gdy ich samochód został trafiony przez izraelski samolot bezzałogowy - poinformowali bojownicy.

Share
Izraelski dron zabił naszych trzech bojowników - przekazali egipscy islamiści. Izrael zaprzecza
Źródło: AFP, fot: Jonathan Nackstrand
dtnlpi9

Jednak źródło w egipskim ministerstwie obrony zaprzeczyło, jakoby doszło do incydentu. - Nie doszło do naruszenia egipskiej przestrzeni powietrznej przez jakikolwiek samolot - przekazało źródło.

Ansar Bajt el-Makdis poinformowało o śmierci trzech członków swego ugrupowania rano na stronie internetowej, na której regularnie publikuje ono swoje oświadczenia.

"Dżihadyści z Ansar Bajt el-Makdis zginęli męczeńską śmiercią, gdy w środę wieczorem w ich samochód uderzył izraelski dron" - napisano w komunikacie.

dtnlpi9

W kwietniu USA uznały Ansar Bajt el-Makdis za organizację terrorystyczną, twierdząc, że ugrupowanie wystrzeliwało pociski w stronę miasta Ejlat na południu Izraela, atakowało izraelskich pograniczników, a także egipskich i zagranicznych turystów.

Po obaleniu w lipcu 2013 roku przez armię egipską islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego ugrupowanie Ansar Bajt al-Makdis, mające siedzibę na Synaju i wzorujące się na Al-Kaidzie, nasiliło ataki na egipskie siły bezpieczeństwa.

dtnlpi9

Podziel się opinią

Share
dtnlpi9
dtnlpi9
Więcej tematów