Trwa ładowanie...
d2orrb3
d2orrb3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Izraelczycy obchodzą rocznicę śmierci Icchaka Rabina

Tysiące osób zebrało się w Tel Awiwie na placu, na którym zamordowano byłego premiera Izraela Icchaka Rabina, by uczcić 15. rocznicę śmierci noblisty i przypomnieć jego apele o pokój.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2orrb3

Icchak Rabin został zastrzelony przez prawicowego ekstremistę 4. listopada 1995 roku.

Jego zabójca Jigal Amir sprzeciwiał się porozumieniu z Palestyńczykami z Oslo z 1993 roku, w którym nastąpiło wzajemne uznanie państwa żydowskiego i Palestyńczyków.

Premier Rabin otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla za porozumienie z Oslo i położenie podwalin pod procesy pokojowe na Bliskim Wschodzie.

d2orrb3

Izrael oficjalnie obchodził rocznicę śmierci Rabina w ubiegłym tygodniu, zgodnie z hebrajskim kalendarzem. Ale sobotnia manifestacja na placu w Tel Awiwie, który nosi imię zamordowanego premiera stała się dla wielu Izraelczyków coroczną tradycją.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d2orrb3

d2orrb3
d2orrb3
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów