Trwa ładowanie...

Izrael: Żelazna Kopuła zestrzeliła dwa pociski odpalone z Syrii

• Izraelski rakietowy system obrony powietrznej zestrzelił dwa "zbłąkane pociski" • Pociski były wystrzelone podczas walk w Syrii - poinformowały izraelskie siły zbrojne • Nie podano, jakiego rodzaju były to pociski
Share
Izrael: Żelazna Kopuła zestrzeliła dwa pociski odpalone z Syrii
Źródło: Wikipedia
d1pi1o0

Reuters podkreśla, że wprawdzie walki w Syrii często przenoszą się na kontrolowane przez Izrael Wzgórza Golan, ale Żelazna Kopuła po raz pierwszy przechwyciła pociski wystrzelone z syryjskiego terytorium.

Agencja dodaje, że baterie Żelaznej Kopuły są rozmieszczone w rejonach zagrożonych ostrzałem spoza granicy; chodzi głównie o ostrzał z palestyńskiej Strefy Gazy. Izraelski system obrony powietrznej jest zwykle uaktywniany tylko w sytuacji, kiedy nieprzyjacielski pocisk rakietowy może uderzyć w rejony zamieszkane.

Reuters wskazuje, że Izrael w zasadzie trzyma się z dala od syryjskiej wojny domowej, ale uważnie śledzi sytuację wzdłuż granicy na Wzgórzach Golan i czasem, w razie konkretnego zagrożenia, przeprowadza naloty na cele w Syrii bądź odpowiada ogniem moździerzowym. Wzgórza Golan Izrael zajął podczas wojny sześciodniowej w 1967 roku.

d1pi1o0

Podziel się opinią

Share
d1pi1o0
d1pi1o0
Więcej tematów