WP

Izrael zaatakował lotnisko. Syria zestrzeliła rakiety

Syryjskie media rządowe donoszą, że obrona przeciwlotnicza zestrzeliła izraelskie rakiety nieopodal lotniska w Damaszku. Izraelska armia nie komentuje jednak tych doniesień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O ataku Izraela na lotnisku w Damaszku informuje agencja SANA
O ataku Izraela na lotnisku w Damaszku informuje agencja SANA (SANA, Fot: SANA)
WP

Syryjska agencja SANA, powołując się na źródło wojskowe, twierdzi, że w sobotni poranek zestrzelonych zostało kilka izraelskich rakiet. Reuters zaś informuje, że rzecznik izraelskiej armii odmówił komentarza na ten temat.

Atak na skład broni

Damaszek i tereny wokół lotniska są częstym celem ataków izraelskiej armii. Stacjonują tam bojówki Hezbollahu, które Izrael uważa za wrogie siły wspierane przez Iran.

WP

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka ocenia, że tym razem celem ataku były składy broni, które znajdują się nieopodal lotniska. Korzystają z nich właśnie oddziały Hezbollahu i zaangażowane w syryjski konflikt jednostki irańskie. Atak spowodował znaczne straty materialne, jednak trudno w tej chwili oszacować liczbę ofiar w ludziach.

Nie pierwszy atak

To nie pierwszy atak, który w tym roku siły Izraela przeprowadziły na terytorium Syrii. W sierpniu izraelskie siły powietrzne zaatakowały w rejonie Wzgórz Golan, zabijając siedmiu bojowników. W lipcu przeprowadziły atak na trzy pozycje syryjskich wojsk. Była to reakcja na naruszenie izraelskiej przestrzeni powietrznej przez syryjskiego drona.

Źródło: SANA/Interia/Polsat

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP