Trwa ładowanie...
ycipk-1zaz5o
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Izrael ubolewa z powodu masakry

Dowództwo izraelskie zaoferowało pomoc medyczną dla ofiar
ostrzału i ogłosiło, że ubolewa z powodu śmierci niewinnych
cywilów na plaży w północnej części Strefy Gazy. Izraelski sztab generalny wstrzymał chwilowo ostrzał i
zarządził śledztwo w sprawie masakry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Izrael ubolewa z powodu masakry
(AFP)
ycipk-1zaz5o

Według różnych źródeł, od 11 do 15 Palestyńczyków zginęło, a od 40 do 50 zostało rannych w wyniku ostrzału izraelskich okrętów na plaży Beit Lahia. Światowe media podają wstrząsające opisy tego, co się działo. Pociski rozrywały się wśród tłumu uczestniczącego w pikniku na plaży... Wśród zabitych było dwoje dzieci, półroczne i 18- miesięczne oraz kilkunastoletni chłopiec... Wzdłuż plaży rozrzucone, porozrywane części ciał, krwawe strzępy latające w powietrzu - opisuje atak amerykańska agencja AP.

Według agencji EFE siedmioro zabitych należało do tej samej rodziny. Wśród nich była matka z 18-miesięcznym dzieckiem. Chomma al-Sakka z pogotowia ratunkowego szpitala Szifa w mieście Gaza poinformował dziennikarzy, że do jego szpitala przywieziono zwłoki ośmiu osób, a do szpitala Kamal Odwan na północy Strefy Gazy - siedem ciał. Wśród 43 rannych dwie osoby są w stanie ciężkim.

Według nowej wersji komunikatu izraelskich sił zbrojnych, które początkowo potwierdziły, że wybrzeże Strefy Gazy zostało ostrzelane z okrętów, strzelała artyleria naziemna. Według jeszcze innej wersji, był to ostrzał czołgowy.

ycipk-1zaz5o

Izraelskie samoloty bezzałogowe dokonały w piątek czterech ataków w Strefie Gazy. W ich rezultacie zginęło trzech członków Ludowych Komitetów Oporu wobec Izraela, a pięciu zostało rannych. Palestyński prezydent Mahmud Abbas potępił w piątek wieczorem krwawą masakrę w Beit Lahia i ogłosił trzydniową żałobę.

Nie ma wątpliwości, że to, co wydarzyło się w Strefie Gazy, jest krwawą masakrą dokonaną na naszych ludziach, do których strzelano na oślep - oświadczył Abbas domagając się, aby społeczność międzynarodowa, Rada Bezpieczeństwa, Kwartet madrycki położyły kres izraelskiej polityce zabójstw.

Zbrojne ramię Hamasu, Brygady Ezzedina al-Kasima, zapowiedziało wznowienie ataków przeciwko Izraelowi. Dziesiątki tysięcy ludzi, wśród nich uzbrojeni członkowie organizacji ruchu oporu przeciwko Izraelowi, demonstrują na głównym stadionie piłkarskim w Gazie, gdzie odbywa się pogrzeb ofiar izraelskich ataków.

Są także pierwsze reakcje międzynarodowe. Rosja określiła piątkowe ataki na Strefę Gazy jako "nieproporcjonalny" i "niemożliwy do zaakceptowania" odwet.

ycipk-1zaz5o
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1zaz5o

ycipk-1zaz5o
ycipk-1zaz5o
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów