Trwa ładowanie...

Izrael oskarża: USA akceptuje Iran jako mocarstwo atomowe

Hillary Clinton zaoferowała swoim sojusznikom na Bliskim Wschodzie "parasol ochronny" na wypadek, gdyby Iran zdobył broń atomową. - To błąd - ocenia wicepremier Izreale Dan Meridor - w obecnej chwili nie powinniśmy zakładać, że Iran będzie miał broń nuklearną. Powinniśmy im to uniemożliwić.

Share
Izrael oskarża: USA akceptuje Iran jako mocarstwo atomoweŹródło: AFP
d4hlq96

Meridor, który kieruje tajnymi służbami Izraela, w wypowiedzi dla izraelskiej rozgłośni wojskowej wyraził opinię, że propozycja pani Clinton może być interpretowana jako wyraz gotowości do zaakceptowania Iranu jako mocarstwa atomowego.

- Bez najmniejszego entuzjazmu wysłuchałem wypowiedzi Amerykanów, że będą bronić swych sojuszników, gdyby Iran wszedł w posiadanie bomby atomowej - oświadczył Meridor.

Hillary Clinton ostrzegła Iran, że jeśli zrealizuje program pozyskania broni jądrowej, Stany Zjednoczone obejmą swym parasolem ochronnym kraje Zatoki Perskiej.

d4hlq96

Amerykańska sekretarz stanu powiedziała: USA nadal trzymają otwarte drzwi do dialogu z Iranem.

Jednocześnie z ust Hillary Clinton padło zdanie, które zawierało ostrzeżenie: chcemy, by irańskie władze zadały sobie pytanie, jak sądzę uczciwe: czy jeśli USA rozciągną parasol ochronny nad regionem Iran będzie w stanie, tak jak to planował po uzyskaniu broni jądrowej, zastraszać i dominować w regionie?.

d4hlq96
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hlq96
Więcej tematów