Trwa ładowanie...
d3jg8ub

Islandia. Protest po pożarze w Reykjaviku

Islandia. Po pożarze w Reykjaviku, w którym zginęło 3 Polaków, doszło do demonstracji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Islandia. Demonstacja po tragicznym pożarze w stolicy
Islandia. Demonstacja po tragicznym pożarze w stolicy (Getty Images)
d3jg8ub

Islandia. Pożar w Reykjaviku. Zginęło 3 Polaków

W czwartek 25 czerwca w stolicy Islandii, w Reykjaviku, doszło do pożaru, w którym zginęło 3 Polaków, a 2 zostało rannych. Potwierdziła to Ambasada RP. Akcja gaśnicza trwała kilkanaście godzin.

W budynku na skrzyżowaniu ulic Vesturgata i Bræðraborgarstígur, w którym doszło do pożaru, mieszkało 73 obcokrajowców. Byli to głównie Polacy, Łotysze i Litwini - pracownicy agencji pracy tymczasowej, którzy przyjechali do Reykjaviku do pracy. Budynek był bardzo zaniedbany, od lat nikt go nie remontował.

d3jg8ub

Świadkowie, którzy wypowiadali się w islandzkich mediach, podawali, ze widzieli, jak niektórzy mieszkańcy budynku wyskakują z okien, by uniknąć płomieni.

Ambasador RP w Republice Islandii Gerard Pokruszyński oraz pracownicy Ambasady RP złożyli kondolencje rodzinom ofiar oraz poszkodowanym w wyniku tragicznego pożaru.

Islandia. Demonstracja w Reykjaviku

W niedzielę 28 czerwca w Reykjaviku na Islandii odbyła się demonstracja przeciwko wykorzystywaniu imigrantów. uczestniczyło w niej około 300 osób, w tym strażacy, przedstawiciele związków zawodowych, burmistrz i parlamentarzyści. Demonstracja zaczęła się przed parlamentem, a na jej zakończenie uczestnicy złożyli kwiaty przy zgliszczach spalonego domu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jg8ub

Podziel się opinią

Share
d3jg8ub
d3jg8ub
Więcej tematów