WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Islamski kodeks karny w indonezyjskiej prowincji Aceh

W indonezyjskiej prowincji Aceh wprowadzono restrykcyjny, oparty na islamie kodeks karny, który penalizuje m.in. cudzołóstwo, homoseksualizm i publiczne okazywanie sobie uczuć przez osoby niepozostające w uznanych prawem związkach - poinformowały władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koran
Koran (Wikimedia Commons)
WP

W całej Indonezji umacnia się muzułmański konserwatyzm, ale Aceh jest jedyną prowincją, gdzie wprowadzono szariat, czyli muzułmańskie prawo. Dochodzi tam też do ataków na kościoły. Z tego powodu media donosiły o tysiącach chrześcijan, którzy uciekli do sąsiadujących, bardziej liberalnych prowincji.

Cytowany przez Reutersa przedstawiciel wydziału ds. szariatu w rządzie cieszącej się autonomią prowincji, Syahrizal Abbas, powiedział, że osoby nie wyznające islamu mogą wybrać, czy chcą być sądzone zgodnie z prawem szariatu czy też na podstawie zwykłego indonezyjskiego kodeksu karnego.

W Indonezji, która jest najludniejszym na świecie krajem o muzułmańskiej większości, żyją duże mniejszości religijne - chrześcijanie, buddyści, wyznawcy hinduizmu i konfucjanizmu.

WP

Zobacz także: Niewolnica przywódcy Państwa Islamskiego: bił mnie wężem ogrodowym

WP
WP