WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Islamiści zaatakowali hotel w Mogadiszu

W ataku na hotel w stolicy Somalii, Mogadiszu, zginęło 15 osób. Do ataku przyznali się islamiści z powiązanej z Al-Kaidą grupy Al-Szabab. Wśród zabitych jest co najmniej jeden parlamentarzysta, a także generał, który w 2012 roku dowodził ofensywą przeciwko Al-Szabab.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mogadiszu
Mogadiszu (AFP, Fot: Tobin Jones/AU UN IST)
WP

Napastnicy najpierw odpalili ładunki wybuchowe, umieszczone w samochodzie zaparkowanym przed hotelem, a następnie wdarli się do wnętrza. Doszło do wymiany ognia z funkcjonariuszami somalijskiej policji oraz sił bezpieczeństwa, którzy zostali ostrzelani z dachu budynku.

Szejk Abdiasis Abu Musab, rzecznik Al-Szabab, poinformował agencję Reuters, że bojownicy przejęli kontrolę nad hotelem Sahafi, gdzie "mieszkają wrogowie"

Polub WP Wiadomości
WP
WP