Trwa ładowanie...
d22talg

IS twierdzi, że wzięło Norwega i Chińczyka jako zakładników

Państwo Islamskie twierdzi, że wzięło Norwega i Chińczyka jako zakładników, i żąda za nich okupu. Zdjęcia obu mężczyzn w żółtych więziennych kombinezonach zamieszczono w wydawanym przez IS czasopiśmie "Dabiq" - informuje Associated Press.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IS twierdzi, że wzięło Norwega i Chińczyka jako zakładników
(Twitter, Fot: Terrormonitor)
d22talg

Norwega zidentyfikowano jako 48-letniego Ole Johana Grimsgaard-Ofstada z Oslo. Chińskim zakładnikiem jest 50-letni konsultant z Pekinu Fan Jinghui. W czasopiśmie zamieszczono numer, pod którym przez jedną z aplikacji kontakt może nawiązać "ktokolwiek, kto chciałby zapłacić okup" za ich uwolnienie.

Nie podano, kiedy, gdzie i w jakich okolicznościach mężczyźni zostali pojmani. Państwo Islamskie kontroluje znaczne obszary Iraku i Syrii.

W środę wieczorem premier Norwegii Erna Solberg powiedziała, że obywatel norweski został wzięty jako zakładnik w Syrii. - To poważna, skomplikowana sprawa. Naszym celem jest sprowadzenie naszego obywatela bezpiecznie z powrotem do Norwegii - podkreśliła.

Norweska agencja prasowa NTB informuje, że od pewnego czasu sprawą tą zajmuje się sztab kryzysowy w resorcie spraw zagranicznych Norwegii.

d22talg

Podziel się opinią

Share
d22talg
d22talg
Więcej tematów