Trwa ładowanie...

Iran: parlament poparł dyplomatyczne poczynania prezydenta Hasana Rowhaniego w ONZ

Parlament Iranu zdecydowanie poparł mające rozwiać nieufność wobec władz w Teheranie dyplomatyczne poczynania w ONZ prezydenta Hasana Rowhaniego, które zakończyły się historyczną rozmową z prezydentem USA Barackiem Obamą - poinformowały w środę irańskie media.

Iran: parlament poparł dyplomatyczne poczynania prezydenta Hasana Rowhaniego w ONZŹródło: AFP, fot: Behrouz Mehri
d40bbyc
d40bbyc

Poparcie ze strony parlamentu kontrolowanego przez frakcje lojalne wobec przywódcy duchowo-politycznego Iranu, ajatollaha Alego Chameneia, jest kolejnym znakiem, że Rowhani cieszy się poparciem irańskiego establishmentu, mimo pewnych zastrzeżeń ze strony konserwatystów.

Chamenei nie skomentował dotychczas podróży prezydenta Rowhaniego, który zrelacjonował w parlamencie swą podróż do Nowego Jorku - podała irańska agencja ISNA.

Grupa 230 z 290 parlamentarzystów podpisała oświadczenie, popierające Rowhaniego, który - jak podkreślono - zaprezentował wizerunek "nastawionego pokojowo Iranu, zabiegającego o rozmowy i współdziałanie w kwestiach regionalnych i międzynarodowych" - napisała agencja Fars.

d40bbyc

Wizyta Rowhaniego w Nowym Jorku ożywiła nadzieje na dyplomatyczny przełom w rozmowach, które mają rozstrzygnąć wieloletni spór w kwestii programu nuklearnego Iranu. Tymczasem premier Izraela Benjamin Netanjahu uważa, że nie należy zmniejszać presji na Iran w związku jego programem nuklearnym.

Zachód od lat podejrzewa, że Iran potajemnie prowadzi prace nad bronią jądrową, Teheran zaś utrzymuje, że jego program nuklearny ma charakter cywilny.

d40bbyc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40bbyc
Więcej tematów