Trwa ładowanie...

Iran oskarża USA: "Fabrykują dokumenty o bombie"

Dokumenty opisane przez brytyjski dziennik "Times", według których Iran testuje kluczowy finalny komponent bomby atomowej, zostały sfabrykowane przez Amerykanów - oświadczył prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad.

Iran oskarża USA: "Fabrykują dokumenty o bombie"Źródło: AFP, fot: BEHROUZ MEHRI
d1u4xky
d1u4xky

- Są to tylko dokumenty bezustannie fabrykowane i rozpowszechniane przez rząd amerykański - powiedział Ahmadineżad w wywiadzie wyemitowanym w programie ABC News.

"Times" napisał 14 grudnia, że wszedł w posiadanie tajnych dokumentów, z których wynika, że Iran testuje "kluczowy finalny komponent" bomby atomowej - tzw. inicjator neutronowy, czyli element wyzwalający eksplozję. Według dziennika, agencje wywiadowcze datują te dokumenty, zawierające szczegóły czteroletniego planu testów inicjatora, na początek 2007 roku.

- Uważam, że niektóre twierdzenia dotyczące naszego programu nuklearnego przeobraziły się w gruboskórne żarty w złym guście - oznajmił Ahmadineżad.

Główny doradca amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy David Axerod zapewnił w niedzielę, że twierdzenia, jakoby wspomniane dokumenty zostały sfabrykowane, są absurdalne. - Nikt nie ma już złudzeń co do celów rządu irańskiego(...). Daliśmy im możliwość wykazania się dobrą wolą, wyrażając zgodę na wysłanie ich nisko wzbogacanego uranu w celu jego przetwarzania do celów cywilnych. Ale oni to zlekceważyli - powiedział.

d1u4xky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u4xky
Więcej tematów