Trwa ładowanie...
d32mxr4

IPN zaprasza na V Festiwal Komiksów Historycznych

Wydarzenie odbędzie się 13 czerwca br. w godzinach 11.00-18.00, w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia. Będzie to już piąta edycja festiwalu, który zostanie otwarty jak zawsze przez legendę polskich komiksów czyli Henryka Chmielewskiego, szerzej znanego jako Papcio Chmiela. Ponadto nagrodzeni zostaną laureaci III edycji konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”. Ich prace do końca czerwca będą dostępne dla gości przy Marszałkowskiej 21/25.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IPN zaprasza na V Festiwal Komiksów Historycznych
(WawaLove.pl)
d32mxr4

Organizatorzy zaplanowali również wystawę najbardziej interesujących pozycji Daniela Bauma, konkurs wiedzy historycznej ulokowanej w komiksowych treściach czy też wykład dotyczący nowatorskich metod edukacyjnych w nauczaniu historii. Wśród zaprezentowanych komiksów znajdą się m.in. "Wigilia w okopach", "100. rocznica bitwy pod Łowczówkiem", "Jan Karski. Człowiek, który odkrył holokaust" oraz "Wrzesień płk Maczka".

V Festiwal Komiksów Historycznych, organizowany przez IPN to także niepowtarzalna okazja do obejrzenia wystawy Węgierskiego Instytutu Kultury: „Honwedzi i husarzy na polskiej ziemi. Polowe i inne historie 1914-1915” oraz zakupienia interesujących pozycji komiksowych. Szczegóły wydarzenia dostępne są tutaj.

d32mxr4

Podziel się opinią

Share
d32mxr4
d32mxr4
Więcej tematów