Trwa ładowanie...
djvo5b3

IPN: nowy świadek w sprawie Jedwabnego

IPN dotarł do nowego świadka tragedii w Jedwabnem, co być może rzuci nowe światło na wydarzenia, do których tam doszło 10 lipca 1941 r., kiedy to w jednej z miejscowych stodół spalono kilkuset mieszkańców tego miasteczka pochodzenia żydowskiego.

djvo5b3
djvo5b3

Jak poinformował w czwartek prokurator Radosław Ignatiew, szef pionu śledczego białostockiego oddziału IPN, nowym świadkiem jest osoba narodowści żydowskiej, która prawdopodobnie w dniu pogromu była na miejscu wydarzeń. Nowy świadek mieszka obecnie jednak za granicą i trzeba się będzie z nim skontaktować za pośrednictwem odpowiedniego przedstawicielstwa dyplomatycznego Polski - dodał Ignatiew.

Szef pionu śledczego białostockiego IPN nie sprecyzował o jaki kraj chodzi, dał jedynie do zrozumienia, że leży on na innym kontynencie.

Prokurator Ignatiew poinformował też, że ustalono już nazwiska kilkudziesięciu ofiar pogromu. Są one ustalne na podstawie zeznań ich najbliższych.

Ignatiew nie potrafił na razie powiedzieć, kiedy zostanie zakończone śledztwo w sprawie zbrodni w Jedwabnem, gdyż - jak podkreślił - trzeba zweryfikowac wszystkie nowe informacje.

Wcześniej IPN zapowiadał, że nastąpi to późną jesienią. (ajg)

djvo5b3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djvo5b3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj