Trwa ładowanie...
d4dzcc4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

IOM: w styczniu do Włoch i Grecji dotarło ponad 23 tys. migrantów

• Od początku stycznia do Grecji dotarło przez Morze Śródziemne prawie 23 tys. migrantów
• Do Włoch dotarło 260 uchodźców
• Od początku roku 58 osób utonęło, próbując dostać się na Stary Kontynent
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IOM: w styczniu do Włoch i Grecji dotarło ponad 23 tys. migrantów
d4dzcc4

Rzecznik IOM Joel Millman przywołał dane z dwóch ostatnich lat, kiedy to w styczniu Morzem Śródziemnym do Europy przypływało każdego roku ok. 6 tys. uchodźców. - Jesteśmy przy liczbie blisko cztery razy wyższej, a większość stycznia 2016 roku wciąż przed nami - ocenił.

Według organizacji w całym 2015 roku do Europy przyjechał ponad milion migrantów - w większości Syryjczyków, Irakijczyków i Afgańczyków.

Z kolei w sobotę IOM podawała, że liczba migrantów przybywających do Europy spada. Porównywano pierwszy tydzień stycznia - w którym z Turcji dotarło przez Morze Śródziemne do Grecji ok. 9,9 tys. uchodźców - z całym ubiegłym rokiem, kiedy na greckie wyspy docierało ich średnio 16,3 tys. tygodniowo.

Komentowano, że spadek ten może być rezultatem zaostrzonych kontroli na wybrzeżu Turcji lub szczególnie niekorzystnej pogody - na początku stycznia we wschodniej części Morza Egejskiego wiały tak silne wiatry, że nawet promy pasażerskie pozostawały w portach.

d4dzcc4

Podziel się opinią

Share

d4dzcc4

d4dzcc4
Więcej tematów