Trwa ładowanie...
ycipk-2v9j35
tvp

"Inwazja" TVP. Telewizja Publiczna publikuje dokument o "ideologii" LGBT

3 dni przed ogólnopolskimi wyborami do parlamentu TVP wyemitowała dokument "Inwazja". Według zapowiedzi materiał miał dowodzić, że organizacje LGBT zwożą ludzi na marsze równości, a także domagają się legalizacji pedofilii. Po emisji Kampania Przeciw Homofobii opublikowała oświadczenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz Równości w Białymstoku (zdj. arch.)
Marsz Równości w Białymstoku (zdj. arch.) (East News, Fot: Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press/East News)
ycipk-2v9j35

Dokument zrealizowany i wyemitowany przez publicznego nadawcę trwa nieco ponad 20-minut. Do materiału dołączono m.in. nagrania ukrytą kamerą sfilmowane przez pracownicę TVP. Kobieta wcieliła się w wolontariuszkę Kampanii Przeciw Homofobii.

W trakcie emisji "Inwazji" telewidzowie zostali poinformowani, że dziennikarze chcieli się dowiedzieć co "myślą i mówią" działacze organizacji, gdy są we własnym gronie. Podano, że KPH to "precyzyjnie zorganizowana machina", która odbywa "tournee po polskich miastach", a swoim wolontariuszom opłaca udział w licznych marszach równości. TVP przekonuje, że organizacje z Warszawy zwożą działaczy do mniejszych miejscowości, by tworzyć sztuczny tłum (na te zarzuty KPH odpowiedziało jeszcze przed emisją materiału - przyp. red.).

Podczas ponad 20-minutowego materiału widzowie wysłuchują także komentarzy zaproszonych osób: Bronisława Wildsteina (TVP), Pawła Lisickiego ("Do Rzeczy") oraz prof. Aleksandra Nalaskowskiego (w jednym z medium stwierdził, że osoby LGBT są "gwałcicielami").

ycipk-2v9j35

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

W "Inwazji" pokazano też marsz równości w Częstochowie. Wydarzenie zorganizowane przez ruch równościowy porównano do potopu szwedzkiego. Na ekranie pojawia się nawet kadr z legendarnego "Potopu" w reżyserii Jerzego Hoffmana.

ycipk-2v9j35

Twórcy dokumentu przekonują, że organizacje LGBT poza atakiem na Kościół oraz wożeniem ludzi po kraju na manifestacje, zamierzają wprowadzić "ideologię LGBT" do szkół. Dowodem na to były inne nagrania z ukrytej kamery - inne pracownice TVP podawały się za nauczycielki i nagrały rozmowy z edukatorkami m.in. z fundacji Ponton.

Kampania Przeciw Homofobii publikuje oświadczenie

Tuż po emisji "Inwazji" Kampania Przeciw Homofobii wydała krótkie oświadczenie. Stwierdzono m.in. że program był pełen "manipulacji, przekłamań i nietrafionych interpretacji".

"Pod z góry założoną tezę dobrano kilka wyrwanych z kontekstu cytatów, czego efektem jest ciężkostrawna papka. Autorzy materiału skorzystali z dobrze już wszystkim znanego przepisu na nienawiść i strach. W kotle telewizyjnej propagandy zmieszano ze sobą nieprzychylny stosunek do Kościoła, dzieci i edukację seksualną, Kartę LGBT+, groźny Zachód, pedofilię i sterowane przez establishment media. Cel postawiony TVP przez partię rządzącą został zrealizowany" - pisze organizacja. I dodaje: "koszt walki wyborczej ponoszą ludzie z krwi i kości".

ycipk-2v9j35

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2v9j35

ycipk-2v9j35
ycipk-2v9j35