Trwa ładowanie...
d3f5m6m
d3f5m6m
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Internetowa wyszukiwarka miejsc pochówku

Przed dniem Wszystkich Świętych gliwicki
magistrat uruchomił internetową wyszukiwarkę, umożliwiającą
odnalezienie miejsc pochówku pogrzebanych na tamtejszych
cmentarzach osób. Wystarczy znać imię i nazwisko zmarłego, aby
ustalić, gdzie znajduje się jego grób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3f5m6m

W systemie uwzględniono sześć cmentarzy komunalnych w mieście. Oprócz największych nekropolii (cmentarza Centralnego i Lipowego) ujęto także cztery mniejsze, w dzielnicach miasta: Ligocie Zabrskiej, Łabędach, Wilczym Gardle i Wójtowej Wsi.

Miejsce pochówku można odnaleźć, znając imię i nazwisko zmarłego. Po wpisaniu tych danych w wyszukiwarce, na ekranie komputera pojawia się informacja, na którym cmentarzu dana osoba jest pochowana i w jakiej jego części. Podany jest numer kwatery, rząd i numer grobu, a także daty urodzenia, śmierci i pogrzebu.

W przypadku dwóch największych nekropolii wyświetlony jest również graficzny plan dojścia do poszukiwanej kwatery, który można np. wydrukować. Twórcy systemu zadbali też o umieszczenie w nim linku do rozkładu jazdy autobusów, dzięki czemu można łatwo sprawdzić, jak dojechać do cmentarza.

d3f5m6m

Mamy nadzieję, że wyszukiwarka stanie się pomocna wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Gliwic, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych - powiedziała szefowa referatu bezpieczeństwa i ochrony informacji Urzędu Miasta w Gliwicach, Małgorzata Turejko.

Podkreśliła, że uruchomienie nowego systemu informatycznego było możliwe dzięki współpracy magistratu z Miejskim Zarządem Usług Komunalnych, prowadzącym dokładną ewidencję osób zmarłych. Dane dotyczące zmarłych są jawne i nie podlegają ustawowej ochronie.

Wyszukiwarka jest dostępna pod elektronicznym adresem www.um.gliwice.pl, w menu "miasto", w zakładce "gliwickie cmentarze komunalne".

d3f5m6m

Podziel się opinią

Share

d3f5m6m

d3f5m6m
Więcej tematów